Iğdır Çevre

Tuzluca'da ani dolu yağışı tarım arazilerine zarar verdi

Iğdır'da etkili olan fırtına ve dolu yağışı Tuzluca ilçesindeki birçok köyde tarım arazilerine zarar verdi.

Iğdır'da etkili olan fırtına ve dolu yağışı Tuzluca ilçesindeki birçok köyde tarım arazilerine zarar verdi.

Iğdır - Iğdır ili Hadımlı köyü Kızıldüz mevkisinde meydana gelen fırtına ve ani dolu yağışı, bölge halkını şaşkına çevirdi. Önce ceviz, ardından fındık büyüklüğünde yağan dolu, kısa sürede etkisini göstererek meyve ve sebze bahçelerine büyük zarar verdi. Yağışın ardından, etraftaki düzlükler ve tepeler adeta kar yağmış gibi bembeyaz bir görüntüye büründü. Çiftçiler, dolunun verdiği zararı telafi etmek için yetkililerden yardım bekliyor. Özellikle hasat dönemi yaklaşan meyve ve sebzelerin ciddi şekilde zarar gördüğü belirtiliyor. Yağan dolu yağışı ile fırtına güvenlik kamerasına yansıdı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Iğdır haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Iğdır Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Iğdır'ın dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Iğdır, Tuzluca gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir