Tutak'ta hastanın yardımına "Vefa Sosyal Destek Grubu" koştu

Ağrı'nın Tutak ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkamayan kronik bir hastalığı bulunan vatandaşın yardımına "Vefa Sosyal Destek Grubu" koştu.

Tutak'ta hastanın yardımına "Vefa Sosyal Destek Grubu" koştu

'nın ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkamayan kronik bir hastalığı bulunan vatandaşın yardımına "Vefa Sosyal Destek Grubu" koştu.

İçişleri Bakanlığınca 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olanlara yönelik sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesi nedeniyle evinden dışarı çıkmayan çok sayıda yaşlı 112, 155 ve 156 numaralarını arayarak yardım talebinde bulunuyor.

Bu kapsamda Tutak ilçesinde Kaymakamlık koordinesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu da yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların hem günlük taleplerini hem de acil ihtiyaçlarını karşılıyor.

Konu ile ilgili Tutak Kaymakamlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Dikbıyık köyünde yaşayan kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşımızın rapor süresi ve ilaçları bittiğinden dolayı Vefa Sosyal Destek merkezimize başvurmuştur. Personellerimiz gerekli rapor ile muayene işlemlerinden sonra ilaçlarını alıp tekrar vatandaşımızı köyüne götürmüştür.”

Tutak ta hastanın yardımına Vefa Sosyal Destek Grubu koştu2


Editörün Seçtikleri

Bir yanı kar bir yanı bahar yaylada göçerlere soğuk engeli

Ağrı'daki Yazıcı Sulama Derivasyon Tüneli inşaatında sona doğru

Ağrılı koronavirüs hastası ECMO tedavisi ile hayata tutundu

Ağrılı siyasetçi Ahmet Tekdal, son yolculuğuna uğurlandı

Ağrı'da bir kişi kayınpederini silahla yaraladı

Yorum Ekle