Türkiye Mehmetçik için tek yürek oldu

Erzurum'da, Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu şehit olan 33 asker için saygı yürüyüşü düzenlendi.

Türkiye Mehmetçik için tek yürek oldu

'da, Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu şehit olan 33 asker için saygı yürüyüşü düzenlendi.

Erzurum Ülkü Ocakları Başkanlığı öncülüğünde bir araya gelen yaklaşık 300 kişi, Havuzbaşı Kent Meydanı'nda toplandı.

Burada dev Türk bayrağı açarak yürüşe geçen grup, ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'', ''Askere uzanan eller kırılsın'', ''Ne mutlu Türk'üm diyene'' sloganları atarak Yakutiye Kent Meydanı'na ulaştı.

Burada grup adına konuşan Erzurum Ülkü Ocakları Başkanı Abdulkadir Gökçan, Suriye'nin İdlib bölgesinde gerçekleşen hava saldırısı sonrası 33 vatan evladının şüheda ordusuna ve Hazreti Peygamber'e yoldaş olarak uğurlandığını ifade etti.

Türk milletinin 3 bin yıllık ordu-millet geleneğine sadık olduğunu belirten Gökçan, şunları kaydetti:

''Askerimize, ordumuza güvenimiz sonsuzdur. Sınırımızda emperyalizmin ortaya çıkardığı ve yıllardır mücadele ettiğimiz terör unsurlarının temizlenmesi gibi meşru bir sebebimiz vardır. Hiçbir sivil hedef alınmadan, sadece terör unsurlarını hedef alan Türk ordusu, bir hayli emperyalizmin doyumsuz iştahını bozmuş ve Hakk'ın adına küfre savaş açmıştır. Biriz, diriyiz, hep birlikte güçlüyüz ve aşılmaz son kaleyiz.''Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

Diyadin'de öğretmenler ev ev dolaşıp öğrencilere kitap hediye etti

Ağrı'da ilacı biten yaşlı adamın imdadına Vefa Sosyal Destek Grubu yetişti

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'dan Kürtçe ve Türkçe EvdeKal Çağrısı

81 ilden Sağlık Çalışanlarına Teşekkür videosu

Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri denetimlerini artırdı

Yorum Ekle