Van Güncel

Türkiye LGS birincilerinden biri de Erçiş'ten Utku Mert Taşçı oldu

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında 2024 yılının Türkiye birincilerinden biri de Tenzile Ana Ortaokulu öğrencisi Utku Mert Taşçı oldu.

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında 2024 yılının Türkiye birincilerinden biri de Tenzile Ana Ortaokulu öğrencisi Utku Mert Taşçı oldu.

Van: LGS sınavında Van'ın Erçiş ilçesindeki Tenzile Ana Ortaokulu öğrencisi Utku Mert Taşçı, tüm soruları doğru cevaplayarak tam puan aldı. Sınavda en yüksek puanı alarak birinci olan Utku Mert Taşçı, uzun ve disiplinli bir çalışma sürecinin ardından elde ettiği bu başarıyı ailesine, öğretmenlerine ve idarecilerine borçlu olduğunu belirtti. Utku Mert, başarı sırrını düzenli çalışma, doğru kaynak kullanımı ve moral motivasyonunu yüksek tutmak olarak açıkladı.

Tenzile Ana Ortaokulu Müdürü Ebubekir Demir, Utku Mert Taşçı'yı tebrik ederek, onun bu başarısının diğer öğrencilere de ilham vereceğini söyledi. Demir, eğitimde fırsat eşitliğinin ve kaliteli eğitimin önemini vurgulayarak, bu tür başarıların ilçe ve okulun geleceği için umut verici olduğunu belirtti.

992 bin 906 adayın katıldığı sınavda 352 aday tüm sorulara doğru cevap vererek şampiyon oldu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Liselere Geçiş Sistemi, Türkiye, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir