Turkcell, ING European Financial Services Plc ile sözleşme imzaladı

Turkcell, ING Bank AŞ iştiraki ING European Financial Services Plc ile 5 yıl vadeli, 50 milyon avroluk yeşil kredi finansman sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Turkcell, ING European Financial Services Plc ile sözleşme imzaladı

, ING Bank AŞ iştiraki ING European Financial Services Plc ile 5 yıl vadeli, 50 milyon avroluk yeşil kredi finansman sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Turkcell'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamasında, "Şirketimiz, ING Bank AŞ iştiraki ING European Financial Services Plc ile 5 yıl vadeli, yıllık faiz maliyeti Euribor yüzde 1,95 olan 50 milyon avro tutarında yeşil kredi finansman sözleşmesi imzalamıştır. Uluslararası kabul görmüş 'Yeşil Kredi Prensipleri' dahilinde yenilenebilir enerji, enerji verimliliği, çevreci dijital servisler ve yeşil binalar gibi alanlardaki yatırımlarda kullanılacak olan kredi, 5 yıllık vadesi sonunda tek seferde geri ödenecektir." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada şirketin bu krediyle, finansman stratejisinin temel taşları olan ortalama vadenin uzatımı ve finansman kaynaklarının çeşitlendirilmesi ile beraber, sürdürülebilirlik perspektifinin ağırlık kazanmakta olduğu bildirildiKaynak:AA


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da sel felaketinde işçiler ölümle burun buruna geldi

Ağrı'da köylerin zarar gördüğü selde 100'e yakın koyun telef oldu

Ağrı Dağı için turizm projesi yarışması düzenlenecek

Ağrı'da 11 Temmuz Dünya Nüfus Gününü kutladı

Kurban Bayramı öncesi Ağrı'dan yurdun batısındaki illere kurbanlık sevkiyatı başladı

Yorum Ekle