Tunceli Spor

Tunceli'de Türkiye Süper Enduro Şampiyonası ve ATV Kupası yarışları tamamlandı

TUNCELİ - Tunceli'de, Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun organize ettiği Türkiye Süper Enduro Şampiyonası ve ATV Kupası yarışları sona erdi.

Tunceli: Tunceli'de, Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun organize ettiği Türkiye Süper Enduro Şampiyonası ve ATV Kupası yarışları sona erdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca, Valilik, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Türkiye Motosiklet Federasyonu iş birliğinde kentte MotoFest organize edildi.

Dört gün süren festival programı kapsamında Örenönü Tabiat Parkı'nda Türkiye Süper Enduro Şampiyonası 2. ayak ve ATV Kupası yarışları yapıldı.

Organizasyona farklı illerden katılan 40 sporcu, EPrestij, EUsta, EHobi, EVeteran ve ATV Kupası ile Süper Enduro GP sınıflarında mücadele etti.

Çevre il ve ilçelerden alana gelen çok sayıda vatandaş da organizasyonu ilgiyle izledi.

Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, ödül töreni öncesi yaptığı konuşmada, farklı şehirlerden gelen motosikletçilerin Tunceli'ye çok güzel renk kattığını söyledi.

Kentin tanıtılması için organizasyonu düzenlediklerini belirten Tekbıyıkoğlu, "Ben uzun süredir motosiklet kullanıyorum. Tunceli'den önce çalıştığım yerde de motosiklet kullanıyordum. Sanki Tunceli motosiklet için yaratılmış bir yer." dedi.

Tekbıyıkoğlu, çeşitli sebeplerden dolayı vatandaşların yıllarca kente gelmeye zorlandığına işaret etti.

Tunceli'de artık huzurun hakim olduğunu vurgulayan Tekbıyıkoğlu, "Burada güvenlik ortamı tamamen tesis edilmiş durumda. Siz motorcular, doğaseverler ve ekstrem sporseverler sayesinde buraların daha da renklenmesini arzu ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar da Tunceli'ye güzel bir parkur kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını aktardı.

Uçar, organizasyonu yakından takip ettiğini ve yaklaşık 52 bin kişinin etkinliklere katılıp keyifli zaman geçirdiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen törenle yarışmacılara ödülleri verildi.

Kentte 4 gün boyunca süren festival akşam saatlerinde düzenlenecek konserin ardından sona erecek.

Tunceli
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Tunceli haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Tunceli Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Tunceli'nin dört bir yanından Spor haberleri de dahil olmak üzere, Festival, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Motosiklet, Spor, Spor Toto, Tunceli, Türkiye, Türkiye Motosiklet Federasyonu gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir