Tunceli Güncel

Tunceli'de öğretmen ve öğrencilere 'siber zorbalık' eğitimi

Tunceli'de, öğretmen ve öğrencileri bilgilendirme faaliyetleri çerçevesinde çevrimiçi bilinçli ve güvenli internet kullanımı ile siber zorbalık eğitimi verildi.

Tunceli'de, öğretmen ve öğrencileri bilgilendirme faaliyetleri çerçevesinde çevrimiçi bilinçli ve güvenli internet kullanımı ile siber zorbalık eğitimi verildi.

Tunceli: İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından bilinçli ve güvenli internet kullanımı ile siber zorbalık eğitim semineri düzenlendi. Seminer çerçevesinde Mazgirt ve Hozat ilçelerinde toplamda 167 öğretmen ve öğrenciye sosyal medya, kişisel veriler, siber zorbalık ve teknoloji bağımlılığı gibi konular hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Siber suçların gerçekleşmeden önlenmesi, maddi manevi zararın en aza indirgenmesi, farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetleri yapılması amacıyla oluşturulan SİBERAY Projesi çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak gerçekleşen eğitimlerin devam edeceği aktarıldı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Tunceli haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Tunceli Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Tunceli'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Hozat, Mazgirt, Sosyal medya, Tunceli gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir