Tunceli Asayiş

Tunceli'de, kurallara uymayan işletmelere ceza kesildi

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde kurallara uymayan işletmelere cezai işlem uygulandı.

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde kurallara uymayan işletmelere cezai işlem uygulandı.

TUNCELİ - Tunceli'de, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte şehir merkezinin yanı sıra ilçelerde de denetimlerine yoğunluk veren Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların şikayetlerini değerlendirerek Ovacık ilçesinde kurallara uymayan işletmelere cezai işlem uyguladı. Turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği ilçelerin başında bulunan Ovacık'ta lokanta, restoran, kafe ve marketlerde fiyatların yüksek olduğu konusunda şikayetlerin artması üzerine denetimlerini sıklaştıran Tunceli Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri Ovacık ilçesiyle, Munzur Gözeler mevkiinde 10 kafe, lokanta ve restoran, 4 market, 1 kasap ve 3 pastane olmak üzere toplam 18 işletmeyi denetledi. Daha önce eksiklerini gidermeleri için süre tanınmış 5 işletmeye bu kez tarife dışı satış yapmak başta olmak üzere farklı başlıklarda idari yaptırım gerçekleştirildi.

Denetimlere ilişkin açıklama yapan Tunceli Ticaret İl Müdürü Kayahan Topal, "Amacımız esnaflarımızı zor durumda bırakmak değil, zaten eksikleri bulunan işletmelere bunları gidermeleri için ilkin 2-3 hafta arasında bir süre tanıyoruz. Bunlar giderildiyse herhangi bir cezai işlem uygulanmamış oluyor. Ancak uyarılarımıza rağmen eksiklerini gidermeyen ve bunun yanında tarife dışında satış gerçekleştiren 5 işletmeye vatandaşlarımıza da mağdur etmemek adına idari yaptırım uygulamak zorunda kaldık. Yaz sezonu boyunca belirli noktalarda hemşerilerimizin herhangi bir olumsuzluk yaşamaması adına denetimlerimizi artırarak devam ettireceğiz" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Tunceli haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Tunceli Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Tunceli'nin dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Ovacık, Tunceli gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir