Van Güncel

TRT sanatçıları Vanlılarla buluştu

Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi, TRT Sanatçılarını Vanlılar ile buluşturdu.

Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi, TRT Sanatçılarını Vanlılar ile buluşturdu.

Van: Milli kültürün sürdürülmesi ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla 'TRT Sanatçıları Şehir Konserleri' devam ediyor. Her hafta farklı bir şehirde, halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen konserlerin ikincisi Van'da yapıldı. Edremit Kent Meydanı'nda düzenlenen konser, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Vanlıların büyük ilgi gösterdiği konserde Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve çok sesli Müzikler Müdürlüklerinde görevli TRT ses ve saz sanatçıları sahne aldı. Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziğinin birbirinden güzel eserlerinin seslendirildiği gecede, ses ve saz ustaları katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen konsere Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, İl Jandarma Komutanı Hüseyin Bekmez, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Edremit Kaymakamı Yücel Erdem, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Vali Yardımcıları, TRT Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konser sonrası bir konuşma yapan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, TRT sanatçılarını Van'da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Vali Balcı, "Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olarak bu etkinliğe ev sahipliği yapmaktan şeref duyduk. TRT ülkemizin güzide bir kurumudur. TRT'nin kıymetli sanatçılarına Van'da eşlik etmekten, ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Sanatçılarımız, saz heyetimiz yayında ve yapımda emeği geçen bütün herkese canı, gönülden, kalpten yürekten teşekkür ediyorum. İnşallah kültüre, sanata bu zamana kadar verdiğimiz destek artarak devam edecek. Gençlerimizi, kadınlarımızı, çocuklarımızı kültürel ve sanat faaliyetleriyle daha çok buluşturacağız. Sizleri de Vanlı hemşerilerimiz olarak bu güzel geceye büyük katılım sağladığınız destek verdiniz. Hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Konser sonunda Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, TRT Yönetim Kurulu üyelerine çiçek taktim etti. Öte yandan 'TRT Sanatçıları Şehir Konserleri'nin sıradaki adresinin Trabzon olduğu belirtildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Atanur Aydın, Belediye, Edremit, Hüseyin Bekmez, İsmail Say, Jandarma, Mehmet Fatih Çelikel, Ozan Balcı, TRT, Van, Van Valiliği, Yücel Erdem gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir