Politika

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Havana'da elektrik üretimi yapan Türk enerji firmasını ziyaret etti

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Küba'nın başkenti Havana'da enerji üretimi yapan Türk enerji şirketini ziyaret etti.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Küba'nın başkenti Havana'da enerji üretimi yapan Türk enerji şirketini ziyaret etti.

HAVANA - TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Küba'nın başkenti Havana'da temaslarına devam ediyor. Kurtulmuş, enerji gemileri vasıtasıyla ülkenin elektrik üretiminin üçte birini karşılayan Türk özel sektör şirketini incelemede bulundu. Kurtulmuş, çalışanlarla sohbet etti.

Türkiye-Küba ilişkilerinde enerji alanının önemli bir yer tuttuğunu belirten Kurtulmuş, Küba'nın elektrik üretiminin önemli bir bölümünü karşılayan Türk firmasının burada Türkiye'yi gururla temsil ettiğini söyledi.

Kurtulmuş, bu girişimim diğer Türk firmalarının Küba'da enerji ve diğer alanlarda faaliyet göstermeleri açısından da örnek teşkil ettiğini kaydetti.

Ziyarette, MHP Grup Başkanvekili ve Nevşehir Milletvekili Filiz Kılıç, Türkiye-Küba Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam ve Türkiye'nin Havana Büyükelçisi Vehbi Etensel de yer aldı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir