Sigorta Sektör Ligi Şampiyonu Türkiye Sigorta oldu
Güncel

Sigorta Sektör Ligi Şampiyonu Türkiye Sigorta oldu

Türkiye Sigorta, Türkiye’yi, yalnızca ülkesinde şampiyon olan takımların katılacağı ağustos ayında Slovenya’da düzenlenecek olan Champions League 2022’de temsil edecek

İSTAMBUL - Türkiye Sigorta futbol takımı, 12'ncisi düzenlenen Sigorta Sektör Ligi'nin şampiyonu oldu.


Türkiye Sigorta açıklamasına göre, 15-18 Mayıs'ta Antalya, Asteria Kremlin Palace Hotel'de 12'ncisi düzenlenen Sigorta Sektör Ligi'ne bu yıl, 12 takım katılım gösterdi.


Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik ise turnuvaya iki ayrı takım olarak katıldı. Türkiye Hayat Emeklilik çeyrek finalde turnuvaya veda ederken, Türkiye Sigorta, dün oynanan final mücadelesinde Bereket Sigorta'yı 2-1 mağlup ederek on ikincisi düzenlenen Sigorta Sektör Ligi'nin şampiyonu oldu.


Sigorta Sektör Ligi şampiyonu Türkiye Sigorta, Türkiye'yi, yalnızca ülkesinde şampiyon olan takımların katılacağı ağustos ayında Slovenya'da düzenlenecek olan Champions League 2022'de temsil edecek.


- Final maçında ilk golü Atilla Benli attı


Açıklamada görüşlerine yer verilen ve final maçının ilk golünü kaydeden Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, şunları kaydetti:


"Spor, barış, kardeşlik ve bir araya gelmektir. Antalya'da düzenlenen 12. Sigorta Sektör Ligi'ni şampiyon olarak kupayı kazanan Türkiye Sigorta futbol takımımızı gönülden kutluyorum. Finalde rakibimiz olan Bereket Sigorta'yı, Türkiye Hayat Emeklilik futbol takımımızı ve turnuvaya katılan tüm takımları da centilmence mücadeleleri nedeniyle tebrik ediyorum. Sektör olarak sporun birleştirici gücünü hissedeceğimiz nice organizasyonlarda buluşmayı diliyorum." Kaynak: AA


Sigorta Sektör Ligi Şampiyonu Türkiye Sigorta oldu1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir