Sıcaklardan bunalan çocuklar soluğu nehir ve derelerde aldı

AĞRI - Hava sıcaklığının 33 dereceyi bulduğu Ağrı'da sıcaktan bunalan çocuklar, serinlemek için kent merkezinden geçen dere ve nehirlerin yolunu tutuyor.

Sıcaklardan bunalan çocuklar soluğu nehir ve derelerde aldı

AĞRI - Hava sıcaklığının 33 dereceyi bulduğu 'da sıcaktan bunalan çocuklar, serinlemek için kent merkezinden geçen dere ve nehirlerin yolunu tutuyor.

'nin kış mevsiminde en soğuk kentlerinden olan Ağrı, son günlerde 33 dereceleri aşan sıcak hava akımının etkisi altında kaldı.

Okulların tatile girmesiyle yaz tatilinde olan başta çocuklar olmak üzere sıcaklardan bunalan vatandaşlar, kendini serinleyebilecek gölgelik alanlara veya dere ile nehirlerin serin sularına bırakıyor.

Sıcaklardan bunalarak Murat Nehri'nin serin sularında yüzen Ağrılı çocuklar, günlerinin büyük bölümünü bu şekilde geçirmenin keyfini yaşıyor.

Boylarını geçen su seviyesinde zaman zaman kendilerini akıntıya bırakarak yüzen 9-15 yaşlarındaki çocuklar, nehirde takla atıp şakalaşarak eğleniyor.

Nehirde yüzen çocuklardan Doğan Oğur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ramazan bayramı sonrasında havaların bir anda ısındığını ve güneşin yakıcı hal aldığını söyledi.

Öğlen saatlerine kadar top oynadıklarını, sonrasında arkadaşlarıyla nehirde yüzdüklerini dile getiren Oğur, şöyle konuştu:

"Ağrı'da sıcaklık 34 dereceyi buldu. Hava çok sıcak olduğu için bizi bunalttı. Biz burada yüzmeye alıştığımız için korkmuyoruz. Suyun derinliği 1-2 metreyi buluyor. Küçüklüğümüzden bu yana burada yüzüyoruz. Bazen kendimizi akıntıya bırakıp yüzüyoruz. Yaz tatilimizin büyük bölümünde buradayız. Bazen de köylere ve diğer şehirlere gidiyoruz. Bu yaz burada bol bol yüzeceğiz."(AA)

Sıcaklardan bunalan çocuklar soluğu nehir ve derelerde aldı1

Sıcaklardan bunalan çocuklar soluğu nehir ve derelerde aldı2

Sıcaklardan bunalan çocuklar soluğu nehir ve derelerde aldı3

Sıcaklardan bunalan çocuklar soluğu nehir ve derelerde aldı4

Editörün Seçtikleri

Gürbulak Sınır Kapısı’nın yeniden ticarete açılması ihracatçıları sevindirdi

E-Tuğra (E-İmza) Ağrı’da Hizmet Vermeye Başladı

TOKİ tarafından Ağrı’da inşa edilecek 300 konutun ihalesi yapıldı

Patnos'ta kütüphaneler normalleşmeyle öğrencilere kapılarını açtı

Bakan Pekcan'ın duyurusuyla yeniden açılan Gürbulak Sınır Kapısı'nda hareketlilik

1 Yorum

Utku

Utku

1 yıl önce

Yav memlekete bişey yapmadınız bari bu çocuklara bişey yapın güzel bi havuz yapın güzel ufak bir akua park yapın temiz bir lunapark yapın gidip o pis suda yüzüp boğulmasınlar o pis suda hastalanmasın

Yorum Ekle