Ekonomi

Setur Duty Free, 2023 cirosunu yüzde 40 artırdı

İSTANBUL - Setur Duty Free, 2023 cirosunu yaklaşık yüzde 40 artırdığını bildirdi.

İSTANBUL - Setur Duty Free, 2023 cirosunu yaklaşık yüzde 40 artırdığını bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Setur Duty Free'nin söz konusu başarısında pazarlama, ürün gamı, müşteri deneyimi ve mağaza mimarisinde atılan stratejik adımları etkili oldu.

Bu yılın ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre cirosunu yüzde 35 artıran şirketin parfüm, kozmetik, butik, aksesuar ve gıda kategorilerinin 2022 yılına kıyasla yüzde 98 oranında büyümesi de finansal başarısına katkıda bulundu.

Setur Duty Free, geçen yıl sektörel açılımlarına da yenilerini ekledi. Yurt dışındaki ilk yatırımına imza atan şirket, Almanya'nın en işlek havalimanları arasında bulunan Köln-Bonn Havalimanı'ndaki Duty Free mağazasını 1 Haziran 2023 itibarıyla faaliyete geçirerek, müşteri deneyimini ön planda tutan yenilikçi mağaza uygulamaları ile uluslararası arenaya oldukça güçlü bir giriş yaptı.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir