Hakkari Güncel

Şemdinli Kaymakamı Ateş, tarihi Taş Köprü'de incelemelerde bulundu

HAKKARİ - Şemdinli Kaymakamı Ali Ekber Ateş, defineciler tarafından tahrip edilen tarihi Taş Köprü'yü inceledi.

Hakkâri - Şemdinli Kaymakamı Ali Ekber Ateş, defineciler tarafından tahrip edilen tarihi Taş Köprü'yü inceledi.

Bölgenin önemli kültürel miraslarından olan Taş Köprü'de incelemelerde bulunan Ateş, definecilerin köprüde yaptıkları kazı sonucu meydana gelen hasarın kısa sürede onarılacağını belirtti.

Ateş, daha sonra Nehri köyünde Seyyid Abdullah ve Seyyid Taha'nın kabirlerini ziyaret ederek, yapılan restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Şemdinli Kaymakamı Ateş, tarihi Taş Köprü
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Hakkari, Şemdinli gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir