Sarıkamış'ta karlar üzerinde yapılacak ralli nefes kesecek

KARS (AA) - HÜSEYİN DEMİRCİ - Sarıçam ormanları, kristal karı ve Cıbıltepe Kayak Merkezi'yle Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, 2020 Shell Helix Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk ayağına ev sahipliği yapmanı

Sarıkamış'ta karlar üzerinde yapılacak ralli nefes kesecek

KARS (AA) - HÜSEYİN DEMİRCİ - Sarıçam ormanları, kristal karı ve Cıbıltepe Kayak Merkezi'yle 'nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan 'ın ilçesinde, 2020 Shell Helix Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk ayağına ev sahipliği yapmanın mutluluğu yaşanıyor.

Eksi36 Spor Kulübü tarafından Kars Valiliği himayesinde, Sarıkamış Kayı Resort Otel sponsorluğunda düzenlenecek organizasyon, 29 Şubat-1 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Yarış, 29 Şubat Cumartesi günü Kars Valiliği önündeki seremoniyle başlayacak. Soğuksu, Köşk ve Şehitler özel etapları geçildikten sonra Sarıkamış Kayak Merkezi'nde yer alan Kristal Seyirci özel etabıyla ilk gün tamamlanacak.

Rallinin ikinci gününde Soğuksu, Köşk, Şehitler etaplarında mücadele edecek ekipler, sezonun ilk yarışını Kayı Resort Otel önündeki finiş podyumunda noktalayacak.

Yöre halkının nefes kesecek yarışları izlemek için gün saydığı ilçede, organizasyonun yapılacağı parkurlarda iş makineleriyle çalışma yürütülüyor.

Yarış direktörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk defa karlı bir zeminde başlayacağını söyledi.

Çamkar Otel Genel Müdürü Kemal Sönmez ise Sarıkamış Kış Merkezi'nin sadece kayağa değil off-road, ralli gibi etkinliklere de ev sahipliği yaptığına işaret etti.

Yarışlara sponsor olan otelin genel müdürü Mehmet Saraçoğlu da güzel bir organizasyona sponsor olmanın heyecanını yaşadıklarını kaydederek, "Yerli ve yabancı turistleri otelimizde ağırlayacağız. Pistler hazırlanıyor, yarışmanın yapılacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu yarışmaların Sarıkamış için hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.


Editörün Seçtikleri

Vali Varol, Müftülüğün Aylık Personel Toplantısına katıldı

ASTOP: TOKİ’nin Ağrı’da daha fazla konut yapması gerekiyor

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de

Diyadin Belediyesine görevlendirme yapıldı

Ağrı'nın Kavak köyünde sel etkili oldu

Yorum Ekle