Samsung'dan uzaktan eğitime destek

İSTANBUL (AA)- Samsung haftaya başlayacak uzaktan eğitime katkıda bulunmak amacıyla 20 Mart - 31 Mayıs tarihlerinde Wi-Fi özellikli Samsung Galaxy tabletlerinden satın alacaklara üç ay ücretsiz "Okulistik İçerik Paketi" hediye edecek.

Samsung'dan uzaktan eğitime destek

İSTANBUL (AA)- haftaya başlayacak uzaktan eğitime katkıda bulunmak amacıyla 20 Mart - 31 Mayıs tarihlerinde Wi-Fi özellikli Samsung Galaxy tabletlerinden satın alacaklara üç ay ücretsiz "Okulistik İçerik Paketi" hediye edecek.

SAMSUNG'tan yapılan açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 'de okullarda eğitime 30 Mart'a kadar ara verilirken eğitim sürecinin kesintiye uğramaması için öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 23 Mart Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitim alacak.

Uzaktan eğitim MEB'in web tabanlı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden verilecek. EBA ile internet üzerinden ve TRT aracılığıyla da televizyon ekranlarından gerekli telafi eğitimi desteği sunulacak ve bu dönemde bu ağdaki içeriklere aylık 3 GB'lık ücretsiz erişim de sağlanacak.

1. sınıftan 8. sınıfa kadar sınıflar için seçeneklerin olduğu eğitim setlerinde konu anlatımı, etkileşimli video, video konu anlatımı, çözümlü soru, konu testleri, özet, etkinlikler, yazdırılabilir eğitim materyalleri, kitaplar, soru bankası ve ünite testleri içerikleri bulunuyor.

Tüketiciler, Samsung Online Mağaza üzerinden yaptıkları satın alma sonrasında sipariş sırasında belirttikleri cep telefonu numarasına gönderilen SMS'te yer alan kodu, Okulistik web sitesinde üye girişi yaptıktan sonra kullanarak "3 Aylık Okulistik İçerik Paketi" kullanabiliyor.Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

Göçer kadınların eşek sırtında zorlu "süt" yolculuğu

Ağrı'da kuaföre giden gelin, trafik kazasında hayatını kaybetti

Ağrı'da kardeşler arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı

Ağrı'da otomobil şarampole devrildi: 4 ölü, 1 yaralı

Ağrı'da Kovid-19 tedbirleri denetlendi

Yorum Ekle