Sitede 5950 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu15.6°C

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Sağlık Deposu 5 Besin

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Sağlık Deposu 5 Besin

Beslenme Danışmanı Dr. Gönül Ateşsaçan, havaların soğumaya başladığı ve hastalıkların artmaya başladığı şu dönemlerde bağışıklık sistemimizi güçlendirecek Sağlık deposu besinler ile ilgili bilgiler verdi.

Dr. Gönül Ateşsaçan, soğuk havalarda özellikle A ve C vitaminleri ile potasyum, kalsiyum, demir ve Magnezyum bakımından zengin olan kivinin mutlaka tüketilmesini önerdi.

Ateşsaçan, sağlık deposu 5 besini şöyle sıraladı:

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için 1. Partakal

Portakal: C vitamini, B vitamini, potasyum, kalsiyum ve magnezyum bakımından da zengin olan portakalın yararları saymakla bitmiyor.

Bağışıklık sistemine verdiği faydaların yanı sıra, cildin kuruyup, kırışmasını önlüyor. Kanı temizleyen portakal, karaciğerin çalışmasına da yardımcı oluyor.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için 2. Greyfurt

Greyfurt: C vitamini bakımından zengin olan bu meyve, acı-ekşi tadı nedeniyle diğer narenciyeler kadar sevilmese de, faydaları azımsanmamalı.

Sindirim sistemini çalıştıran greyfurt, diş eti kanamalarını azaltıyor, tansiyonu dengeliyor. Greyfurt ayrıca kılcal damarlardaki kan dolaşımını da hızlandırıyor.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için 3. besin Nar

Nar: Gerçek bir antioksidan olan nar, potasyum, lif, C vitamini ve niyasin içeriyor.

Bağışıklık sistemini güçlendirerek gribe karşı koruyan bu meyve, kolesterolü düşürüyor ve kalp sağlığını koruyor.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için 4. Muz

Muz: Bol miktarda folik asit, B6 vitamini barındıran muzun içinde ayrıca nişasta, potasyum ve şeker de bulunuyor.

Muz, sindirim bozuklukları, kas krampları ve kas gevşekliğine iyi gelmesinin yanı sıra, atıkların vücuttan atılmasını da kolaylaştırıyor.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için 5. meyve Kivi

Kivi: A ve C vitaminleri ile potasyum, kalsiyum, demir ve magnezyum bakımından zengin olan kivi, bağırsakları çalıştırarak, sindirimi kolaylaştırıyor.

Kivi, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek, soğuk algınlığına karşı koruyor. Ayrıca, nefes açıcı etkisiyle astımlılara da fayda sağlıyor."(İHA)

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
yorum ekle