Tahriş Olan Bölgelere Ne İyi Gelir

05 Kasım 2006 Pazar | Son güncelleme:
Tahriş Olan Bölgelere Ne İyi Gelir

Egzama: Cildinizin rahatlamaya ihtiyaç duyduğu egzama probleminde cilde bitkisel yağlar sürülmelidir. Bu uygulama için badem yağından yararlanılabilir.

Kızarıklık ve kaşıntı: Özellikle vajina bölgesinde rastlanan durumlar arasında boy gösteren kızarıklık ve kaşıntı durumunu engellemek için maden suyundan yararlanabilirsiniz. Cildinizi maden suyu aracılığı ile temizleyebilirsiniz.

Sivrisinek Sokması: Sivrisinek sokması olan bölgeye bir adet ezilmiş aspirin yerleştirin. Böylelikle oluşabilecek iltihabında geri plana alınmasına imkn tanıyabilirsiniz. Bu yöntemi kıl dönmesi durumunda da uygulamaya alabilirsiniz.

Sivilce: Sivilce ve sivilce kızarıklarını yok etmek isteyenlerdenseniz ekinezya ve zencefili tercih edebilirsiniz.

Geniş bir kabın içerisinde bir tutam eknizya ve zencefili birbiri ile harmanlayarak özel karışım elde edebilirsiniz. Bu karışım ile cildinize masaj yapabilirsiniz.

Yine aynı şekilde eğer sivilce kızarıklığını önlemek isteyenlerdenseniz domates suyundan yararlanabilirsiniz. Bu uygulama için 1 yemek kaşığı domates suyunu 1 yemek kaşığı limon suyu ile harmanlayalım.

Hazırladığımız karışımı sivilce kızarıklığı olan bölgeye ince bir tabaka halinde sürelim.

Yanıklar: Cilt üzerinde oluşan hafif yanıklar için yeşil ve siyah çayı tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız çayın demlenmiş olmasına özen göstermelisiniz.

Güneş Yanığı: Güneş yanığı problemine elveda demek isteyenlerdenseniz yoğurt ile domates suyunu harmanlayarak maske hazırlayabilirsiniz.

Cilt üzerinde ki güneş yanıklarının yok edilmesi adına biçilmiş bir kaftan olan bu maske tarifi aynı zaman da cildin onarılmasına da imkn tanımaktadır.

Lütfen bu yazıya puan verin!
28 kişi puan verdi. Ortalama puan: 9