Rüyada Ölünün Arkasından Ağlamak Ne Anlama Geliyor?

Rüyada Ölünün Arkasından Ağlamak Ne Anlama Geliyor?

da feryat ederek, yüksek sesle ölünün arkasından ağlamak, vaaza işarettir. Bu ağlamayı dinlemek, kötü ve çok çirkin bir koku, çıkan pis bir yeri açmaya işarettir. Bazen de feryat ederek ağlayan kadının sesini dinlemek, tambur, zurna ve oyun aletleriyle yapılacak düğün cemiyetine işarettir.

Erkeklik ve dişiliği belli olmayan kadının ağlamasını işitmek, hiç bir halde iyi değildir. Bir kimse rüyada bir yerde feryat edilerek ağlandığını görse, o yerde değişiklik, kötü tedbir meydana gelir. Bundan dolayı da o yer halkının cemiyeti dağılır.

Rüyada ölüye ağlamak veya başka bir şey üzerine bağırarak ağladığını ve çok mahzun olduğunu görse, ferah ve sürura işarettir.

Bir kimse rüyada feryat edip bağırarak, birisinin ölümünü ilan etse, eğer o adam maruf bir adamsa, o kimsenin o ölünün arkasında bir musibete düşmesine işarettir.

Bazen de rüyada ölünün arkasından ağlamak, ağlayan kimse tarafından fitne uyandırmak demektir. Rüyada ölü üzerine sesli ağlamak ya da ağıt yakarak ağlamak bir nasihate işaret edebilir. Bir kimsenin rüyasında kendisini bir ölünün başında çaresizce ağlarken görmesi rüyasının tam aksine, mutlu olacağı haberler almasına, neşelenmesine ya da mutluluk verecek olaylar yaşamasına işaret eder. Bazen de ölüye ağlamak, hidayetten sapıklığa veya dinden dönmeye işarettir. Bazen de ölenin arkasından feryat ederek ağlamak, zurna, ney, kaval ve düdük gibi şeylere, bunlar da feryat ederek ağlamaya işarettir.

Rüyada ölen kişiye ücretle ağlayan kadınlar görmek, halin değişmesine, evin harap olmasına, "Ölü üzerine bağırıp çağırarak ağlamak cahiliye işidir" Hadisi Şerifine göre, çirkin amelleri işlemeye işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
76 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi