Rüyada Adam Öldürmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Adam Öldürmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada adam öldürmek; günah işlemeye yahut korku ve kederden kurtulmaya tabir edilir. Rüya sahibinin bir adamı öldürmesi namazı terk etmeye, kendisini öldürmesi ise bir daha bozmamak üzere tövbe etmeye delalet eder. bir adamı öldürdüğünü görmek hayra erişmeye, öldürüldüğünü görmek ise uzun ömre, çeşitli hayırlara ve mala delalet eder.

Deniliyor ki rüyasında bir adamı boğazlamak rüyada görülen o adama zulmetmeye, adamı boğazlamaksızın öldürmek ise, rüyada ölen kimse için hayır ve mala işaret etmektedir.

Rüyada bir adamı öldürdüğünü itiraf ettiğini görmek rütbe ve makama delalet eder. Bazı tabircilere göre de rüyada adam öldürmek, günah işlemeye işarettir.

Rüyada bir adamı öldürdüğünü gören kimse büyük günah işler. Rüya sahibinin rüyasında öldürüldüğünü görmesi, o kimsenin ömrünün uzun olmasına işaret etmekle birlikte çeşitli insanlardan çok hayra ve mala nail olmasına delalet etmektedir.

Rüyada Adam Öldürmek Anlamı ve Yorumu

Bir kimse rüyada, adamın bir yerini kesmeden bir adamı öldürdüğünü görse, öldürülen kişiye hayır ya da mal isabet edeceği anlamına gelir. Rüyada bir adamı öldürdüğünü gören kimse korku, keder ve üzüntülerinden kurtulacak demektir.

Bir kimse rüyada herhangi bir adamı öldürdüğünü ve adamın şah damarından kan aktığını görürse, maktulün, katilin dilinden hoşlanmayacağı bir şeye düşmesine alamettir. Bazı tabirciler de maktul, katil tarafından bir menfaat ve hayır gelir, şeklinde tabir etmişlerdir.

Rüyada kasten ve haksız olarak silahla adam öldürmek, o kimsenin günahkâr olduğuna tabir edilmektedir. Bazı tabirciler de birisini öldürdüğünü gören kişinin, namazın faziletini inkâr edeceğine yahut onu terk edeceğine tabir etmişlerdir.

Bir kimse rüyada iki yüz kişiyi adamı öldürdüğünü görmesi, rüya sahibinin iki yüz dirhem tutarındaki borcunun ödeneceğine ve üzüntü ile kederinin giderileceğine delaletle işaret edilir.

Rüyada bir adamın öldürdüğünü ikrar ettiğini gören kişi makam ve rütbeye erişir. Rüyada bir adam öldürmek; ona iyilik etmek anlamına da gelmektedir. Rüyasında öldürdüğü adamdan kan aktığını görenin, eline bir sürü mal geçer. Öldürdüğü adamın kanı içinde yuvarlandığını gören kimse, o adamın malından faydalanır.

Öldürdüğü insandan beyaz kan çıkması, dini gitmesidir. Öldürdüğü adamın karnından pislik aktığını gören kimse ona, kötülük yapar. Tanımadığı bir adamı öldürdüğünü gören düşmanını yener, gamdan kurtulur ve ona karşı galip gelir.

Kocasını öldürdüğünü gören kadın, kocasını haksız yere suçladığını işaretle tabir edilmektedir. Bu nedenle haksız yere suçladığı eşinden özür dilemesi gerekir.

Paylaşmak İstermisin?

Lütfen Rüyaya puan verin!
178 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Yorum Ekle

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi