Rüyada Yara Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yara Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada vücudunda yara görmek, çalışmakla elde edilecek mal ve dünyalığa; Sağ eldeki yara erkek yakınlardan, sol eldeki yara kadın ları tarafından ele geçecek mülktür. Ayaktaki yara ekim ve ziraattan, topuktaki yara çocuktan elde edeceği mala işarettir.

Akıcı yara nafaka ve diğer ihtiyaçları için çalışma zaruretine, karındaki yara mala isabet edecek zarara yahut kendini rahatsız edecek söze ya da çocuk ve torunu tarafından kendine ulaşacak mala işarettir.

Genel olarak rüyada yara görmek para kazanmak zengin olmak sayılır. da bir erkek kendisini yaralamış gördüyse yakınları onu hatalı işlere atılmaktan kurtaracaklar demektir. Rüyayı bir kadın görüyorsa, sevgilisi veya kocası tarafından aldatıldığına işaret eder.

Başta görülen yara mal sahibi için sakınılması gereken bir duruma işaret etmektedir. Baldır yarası uzun ömre, bacak yarası kavim ve akraba çokluğuna alamet eder. İki ayağının birden yaralanması bulunduğu yer ve görevde ömür boyu kalmaya alamettir.

Kalp ve göğüsteki yara gençler için âşık olmaya, yaşlıya için üzüntüye yorulur. İmam (önder), devlet başkanı ve yönetici konumdakilerin başlarının yahut bedenlerinin herhangi bir yerinin yaralandığını yahut yarıldığını görmesi ömürlerinin uzun olmasına, dostlarının ardına almalarına yorumlanır.

Rüyada Vücudunda Yara Görmek ile İlgili Diğer Tabirler

Rüyada vücudunda yara görmek paradır. Ama yaranın altında et görünmesi tam tersi para sıkıntısıdır.

Yaralandığını fakat kan akmadığını görmek kendine has fazilet ve meziyetlerin su yüzüne çıkmasına yorumlanır. Yaralandığını ve bu yaradan kan geldiğini görmek eline mal geçmesine ve bu malın eserinin kendisinde görünmesine işaret etmektedir.

Bıçak, demir parçası vs. gibi şeylerle birini yaralamak hata aramaya ve art niyete işarettir. Korkusundan dolayı birini yaralamak üzüntü ve kedere, yaralanan içinde musibete işaret sayılır. Birini yaralamaktan dolayı diyet ( bedel, tazminat) verdiğini görmek düşmanı sevindirmeye ve onun adını ünlendirmeye ya da borcu varsa onu ödemeye delalet eder.

Rüyada her hangi bir yerinden yara görmek ve ne şekilde yaralandığını bilmediğini görmek, eğer yarasının üzerinde kan varsa, yakın arkadaşları tarafından kendisinin zararlı bir is yapmaktan koruyacaklarına işaret eder. Eğer yaradan kan akıyorsa, bir arkadaşının kendisini gülünç bir duruma düşürecek bir harekette bulunacağına işarettir.

Bazılarına göre; rüyada yara görmek yaraların sayısı kadar helal malın sahibi olunacağı anlamına gelir. Ancak bu yaralar büyük ise, bunlar kendisinin ödemekle yükümlü olduğu maddi ve manevi borçla yorumlanır.

Bir başka rivayete göre de: Vücudunun bazı azasında yara olduğunu görse, tabir, yaranın görüldüğü azaya göre yapılır. Söyle ki Yara göğüste ve kalpte olursa, erkek ve kadınların gençleri hakkında aşka, ihtiyarlan hakkında da üzüntü ve kedere işarettir.

Yara sağ elinin baş parmağında olursa, rüya sahibinin üzerine lazım gelecek borca ve onun aleyhinde yazılacak protesto ve üzüntüye işarettir.

Kendisinde yara olup aktığını gören kimsenin üzerinde bir borç vardır. Her akıcı yara, rüya sahibinin nafakası ve ihtiyacı için çalışması lazım gelen şeydir.

Bir kimsenin vücudunda veya karnında gördüğü yarası ve ondan kanın çıkması, rüya sahibinin malına isabet edecek zarara yahut onun hakkında rahatsız edici bir sözün söylenmesine işarettir. Aynı zamanda söylenen sözden dolayı kendisine sevap gelir. Sağ elinin parmağındaki yara, üzerinde kalacak borca işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
845 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Ibrahim ak

Ibrahim ak

2 ay önce

Rüyamda 3 tane yaralanmış maymun gördüm önce bi hastanedeydik hastane camindan bakınca yem yeşil bi manzara ağaçlar sonra yüksek gerilim direkleri vardı ardından komsumuzun evinde yatırmışlar yaralı maymunları bu ne demektir

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi