Rüyada Üzüm Sıkmak Görmek

Rüyada Üzüm Sıkmak Görmek

Rüyada şerbet veya şarap yapmak için üzüm sıktığını veya sıkıldığını görmek, bereketli bir mevsim yaşayacağına isarettir.

Mevsiminde üzüm sıktığını gören, fakir ise zengin olur. Eger herkesin üzüm sıktığını görmüş ise, o bölgede bolluk olacagina, bu rüya kış mevsiminde görülmüs ise, bu rüyanin aksiyle tabir olunur.

Bir kimsenin rüyada üzüm suyu sıktığını görmesi, ucuzluk ve bolluğa erişmeye delâlet eder. Fakir bir adamın rüyada ve mevsiminde üzüm sıktığını görmesi, zenginlik ile tâbir olu nur.

Hastanın rüyada üzüm sıktığını görmesi, hastalıktan şifa bulmaya işarettir/İlim yolunda olan bir talebenin üzüm sıkması, ilim tahsilinde başarılı olmasına ve Sünnet-i Seniyye'ye ittibaya delâlet eder.

Yine bir kimsenin rüyada üzüm, incir ve süt karışımı bir şeyi sıktığını görmesi, devlet ve saltanata, rızık ve menfaata delâlet eder.

Bekâr kadın veya bekâr erkek, rüyada üzüm sıksa, bu rüya onların evlenmesine işarettir.

Rüyada kıtlık, sıkıntı, üzüntü içinde bulunan insanlardan her biri bir yerde üzüm, incir ve sair şeyleri sıktıklarını görseler, bu rüya sıkıntıdan kurtulmaya, bolluk ve berekete kavuşmaya delâlet eder.

Nablusî demiştir ki: Bir kimse rüyada üzüm sıktığını ve şarap yaptığını görse, Yusuf (a.s.)'ın meşhur kıssasına binaen, o kimse hükümdarın yanında hoşuna giden şeylere ve haram mala nail olur.

Lütfen Rüyaya puan verin!
97 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi