Rüyada Sebze Görmek, Toplamak, Almak Ne Demek?

Rüyada sebze görmek rüya yorumcuları tarafından nasıl tabir edildiğine, nelere işaret ettiğine ve ne manalara geldiğini sizler için hazırladık. İşte rüyada sebze görmenin, sebze toplamanın anlamı, rüya tabiri ve yorumu;

Rüyada Sebze Görmek, Toplamak, Almak Ne Anlama Gelir?

Mevsiminde ve taze olarak görülen ve yenen sebzeler rızk anlamındadır. Mevsim dışında sebze görmeniz üzüntü ve keder demektir. İmam Nablusi'nin yaptığı yoruma göre sebzeli yer görmek, keder ve üzüntülü bir kısım erkeklere delâlet eder. Rüyada deste ile sebze görmek, sahibini şerden sakındırması için korkutmaktır. Rüyada sebzenin kuru halini görmek, kendisiyle malların ıslah edildiği bir malı ifade eder. Deste deste sebze görmek ise kişiyi şerden koruyan uyarıcı anlamına gelir. Yine bazı tabirciler demiştir ki sebzelerin hepsi ticarete, erkeklere, hüzün ve kedere, çocuk ve mala işarettir.

Rüyada Sebze Bahçesi Görmek; bahçesindeki sebzeleri yetişmiş görmek, murada ermeye işarettir. Denilmiştir ki, bahçesinde çeşitli sebze olduğunu görmek, rızka, menfaate ve kolay geçime delâlet eder. sebze bahçesi görmek helal rızk, bereketli kazanç, yüksek makam ve mutluluk olarak yorumlanır. Bahçede sebze olduğunu görmek; işinizin güzel olacağına ve kariyerinizin yükseleceğine delalettir.

Rüyada Sebze Tarlası Görmek; Sebze ekili yeri görmek üzüntülü birtakım erkeklere yorulur. Sebze tarlası, eniştesi olan erkeklere işarettir. İbn-i Sîrîn'nin yaptığı yoruma göre arazide belirli sebzelerin olduğunu görmek; erdem ve diyanet sahibi biri olduğunuza ve ahiret sevabı elde edeceğinize yorumlanır.

Rüyada Sebze Toplamak; İmam Nablusi'nin söylediğine göre rüyada kendi bostanından bir deste sebze topladığını gören kimseye eşinin yakınları tarafından şer ve düşmanlık gelir. Sebzelikten sebze toplamak, eşinin ları cihetinden gelecek üzüntüye delildir. Bir kimse rüyada kendisine bostandan bir deste sebze topladığını görse, şerden kaçınması lazımdır.

Rüyada Kuru Sebze Görmek; kendisiyle malların ıslan edildiği şeylere delalet eder. Rüyada kuru bakla, kendisiyle diğer malların ıslah edileceği bir maldır.Bazı tabirciler, baklanın hepsi güzel, bazıları da çirkindir, demişlerdir.

Rüyada Yaş ve Yeşil Sebze Görmek

Rüyada yeşil olan her sebze ve bununla ilgili bütün rüyalar, çok hayırlıdır. Rahat ve hareketli bir hayat sürmeyi müjdeler. Rüyada domates sebzesi uzaktan gelecek iyi haberlere işarettir.

Rüyada Sebze Yemek; Kötü kokulu sebzelerden yemek, gizli olan şeylerin açığa çıkmasına yorulur. Rüyada tere, nane vs. gibi sebzeleri görmek üzüntü ve kedere yorulur. Rüyada pişmiş sebze yediğini görse, her şeyden hayır ve menfaat görür. Genel manada rüyada sebze yemek, ferah ve sürura, rütbeye ve şerefe nail ve her şeyde ticaret ve fayda görür. Rüyada pancar gibi kış sebzeleri yemek hayatın karışıklığa yorumlanır.

Rüyada Renkli Sebze Görmek; İyi renkli, taze sebze, mal, mülk, para, zenginlik, kısmettir. Değişik renklerde sebze görmek, genellikle ömür uzunluğuna, ümide, yaşamaya ve mutluluğa yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: sebze sevinç ve mutluluktur.

Rüyada Biber Domates Patlıcan Görmek; üzüntü ve sıkıntıdan kurtulacağınıza işarettir. Rüyada biber görmek hastalıktan şifa bulmaya, patlıcan görmek ise helal rızk kazanacağınız anlamına gelir. Rüyada görülen domates biber ve patlıcan sebzeleri kişinin sağlıklı bir hayat süreceğini gösterir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
826 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Sümeyye

Sümeyye

2 yıl önce

Deniz altında yüzen bir deniz alt görüyorum sonra bu deniz altı çıkarmışlar topragın altına gömüşler kazımaya başlıyoruz 3 metre yakın kazıdıktan sonra orda poşelerde sebze ler dolu her sebze var kabak havuç... bunları alıp veriyorum çocuklara götün eve diye yeriz diyorum deniz altıda açıga çıkıyor

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi