Rüyada Sebze Görmek

Rüyada Sebze Görmek

Mevsiminde ve taze olarak görülen ve yenen sebzeler rızka, mevsim dışında görülmeleri üzüntü ve kedere; Kötü kokulu sebzelerden yemek, gizli olan şeylerin açığa çıkmasına yahut ev halkının o kimseye olan buğzuna, Tere, nane vs. gibi sebzeleri görmek üzünntü ve kedere,

Sebze ekili yeri görmek üzüntülü birtakım erkeklere, Sebzelikten sebze toplamak, hanımın ları cihetinden gelecek üzüntüye, Deste deste sebze, kişiyi şerden koruyan uyarıcıya; Kuru sebze, kendisiyle malların ıslan edildiği şeylere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Sebze ve Meyve Bahçesi.)

da yeşil olan her sebze ve bununla ilgili bütün rüyalar, çok hayırlıdır. Rahat ve hareketli bir hayat sürmeyi müjdeler. Domates uzaktan gelecek iyi haberlere işarettir.

Rüyada yeşil olan her sebze ve bununla ilgili bütün rüyalar, çok güzeldir. Rahat ve huzurlu bir hayatı haber verir. Domates uzaktan güzel haberler alınacağına yorumlanır.

İyi renkli, taze sebze, mal, mülk, para, zenginlik, kısmettir.

Rüyada sebze görmek, genellikle ömür uzunluguna, ümide, yasamaya ve mutluluga yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada sebze görmek üzüntü ve kederdir.

Sebze tarlasi, enistesi olan erkeklere isarettir. Bir kimse rüyada kendisinl bostandan bir deste sebze topladigini görse, serden kaçinmasi lazimdir.

Kuru bakla, kendisiyle diger mallarin islah edilecegi bir maldir. Bazi tabirciler, baklanin hepsi güzel, bazilan da çirkindir, demislerdir.

Yine bazi tabirciler sebzelerin hepsi ticarete, erkeklere, hüzün ve kedere, çocuk ve mala isarettir. Rüyada pismis sebze yedigini görse, her seyden hayir ve menfaata. ferah ve sürura, rütbeye ve serefe nail ve her seyde ticaret ve faide görür.

Lütfen Rüyaya puan verin!
697 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Sümeyye

Sümeyye

10 ay önce

Deniz altında yüzen bir deniz alt görüyorum sonra bu deniz altı çıkarmışlar topragın altına gömüşler kazımaya başlıyoruz 3 metre yakın kazıdıktan sonra orda poşelerde sebze ler dolu her sebze var kabak havuç... bunları alıp veriyorum çocuklara götün eve diye yeriz diyorum deniz altıda açıga çıkıyor

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi