Rüyada Domates Görmek

Rüyada domates görmek işinizin güzel olmasına ve kariyerinizin yükselmesine delalettir. Mal ve nimete işaret eden domates rüyası berekettir. Rüyada görülen domates çabucak gelecek, helal kısmettir. Domates ne kadar güzelse kısmet de o kadar güzeldir. Domates bahçesi murada ermeye işarettir.

Mevsiminde domates görülmesi bereket ve bolluğa işarettir. Mevsim dışında görülmesi geçim sıkıntısına rivayettir. Kırmızı domates altına, yeşil domates görülmesi ise gümüş yada nakit paraya delalet eder. Rüyada çürük veya ekşi domates görülmesi hayırla tabir edilmez. Çünkü tadı ekşi ve acıdır.

Rüyada domates tohumu veya fidesini görmek, ekinlerinden hasıl olacak rızka alamettir. Domates fidesi yada tohumunu görmek gam ve kedere ve şiddetin kalkmasına, ağrı ve hastalıkların iyileşip şifa bulmasına delâlet eder. Rüyayı görenin ümit ettiği şeylerin gerçekleşmesine yorulur.

rüyada domates görmek
Rüyada domates görmek

Rüyada Domates yemek: Rüyada mevsiminde domates yemek, rızk ve menfaat ile tabir olunur. Tersi zıddıdır. Bazen da domates yediğini görmek, kolay elde edilen rızka alamettir. Yenilen domates mal ve nimete delâlet eder. Rüyada yenilen domates kolaylıkla elde edilen bir mala işarettir.

Rüyada domates tarlası: birbiri ardınca meydana gelecek fayda ve rızıktır. Bu tarlayı satın almak veya ona malik olmak, servet ve mülke sahip olmaktır. O kişi fakirse, zengin olur, bekârsa evlenir, talebeyse, ilim tahsil eder. Günahkârsa, tövbe eder ve tövbesinin meyvesi de hayırlı olur.

Rüyada domates görmek neye işarettir?

Rüyada domates almak: Elini havaya uzatıp domates almak, mülke ve nimete malik olmaya işarettir. Tamamen yetişmiş ve kemale ermiş kırmızı domates aldığını görmek, vücudun sıhhatine da yorumlanır. Domates tarlasından domates almak selâmete ermeye ve hastalıktan şifaya işaret eder.

Rüyada domates almak: O senenin feyiz ve bereketine işarettir. Satıcıdan domates aldığınızı görmek, sizi ve ailenizi sevinç ve mutluluğa götürecek bazı haberlere delalet eder. Aldığı domateslerden bir kısmının çürümesi, haram mala işarettir. Elinden mal ve nimetin bir kısmının gideceğine yorulur.

Bekar bir kimsenin rüyasında domates görmesi yakın zamanda evlenmesine yorulur. Bir diğer tabire göre rüyada domates görmek, ele geçecek paraya yorulur. Rüyada domates kesmek kolay yoldan kazanılacak rızk demektir. Rüyasında domates kestiğini gören kişinin mal ve parasının çokluğuna işaret eder.

Bir cevap yazın

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z