Rüyada Rehin Alınmak; Rehin Alındığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Rehin Alınmak; Rehin Alındığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada rehin alınmak, düşmanlarına galip gelmeye, rehin düşmek işinde göz kamaştırıcı başarılar elde etmeye, rehin düşmek ise sıkıntılardan kurtuluşa işarettir. da rehin alındığını görmek, sevap işlemeye yahut, yaptığınız hatalardan ders almanız gerektiğine işarettir.

Bazen rüyada rehin alındığını görmek, namaz, oruç gibi ibadetleri tam olarak yerine getirmek gerektiğine işaret eder.

Rüyada borcuna karşılık bir malı yahut kendini rehin vermek yahut bir ipotek muamelesine maruz kalmak, kılınmayan namaz, tutulmayan oruç ve yerine getirilmeyen diğer dini görevlerden dolayı ilahi ceza ikazına işarettir.

Genel anlamda rüyada rehin alınmak, düşmanlarına galip gelmeye, işinde göz kamaştırıcı başarılar elde etmeye işarettir.

Rüyada birini kaçırıp rehin aldığını görmek, kıskançlığa veya birine zulmetmeye işarettir.

Rüyada başkasının kaçırıldığına şahit olmak, beklenmedik bir habere işaret eder.

Rüyada bir kimseden rehin olarak bir şey almak, borçluya süre tanıyıp ona kolaylık göstermeye alamettir. Rüyada rehin düşmek fazla günah işlemekten dolayı azap görmeye, Rehin bazen, onu bırakan kimsenin rehin bir şey bıraktığı kimseye suizanda bulunmasına Rehin yolculuğa yahut sıkıntıdan kurtulmaya da delalet eder.

Rüyada herhangi bir eşyayı rehin bıraktığını görmek; harcamalarınıza dikkat etmediğiniz sürece para konusunda sıkıntı çekeceğinize işarettir.

Rüyada rehin alınmak yani kendisini bir yerde, bir evde veya bir mağarada rehin olarak alıkonulduğunu görmek, o kimsenin günahlarından af dilemesine delalet eder.

Rehin bırakılan bir eşyanın geri verilmediğini, bunun İçin rehin veren kimsenin durmadan gelip istememesini görmek, rehini alan kimsenin vicdansızlığına ve halk nazarında makbul olmayan bir kişi olduğuna işarettir.

Bir kimse rehine koyduğu bir eşyasını geri almaya geldiğinde, bıraktığı şeyin o eşya olmadığını ve daha kıymetli bir şey bıraktığını iddia ederse, o kimsenin dünyada ve ahirette bednam olacağına ve halk nazarında da namussuzlukla şöhret yapacağına işarettir.

Rüyada rehin alınmak iki şekilde yorumlanır:

ihtiyaç veya tamah. Bir kimsenin kendisine bir şeyin rehin olarak bırakıldığını görmek, o kimsenin rüya sahibine ihtiyacı olduğuna delalet eder.

Kendisinin bir kimseye bir şey rehin olarak bıraktığını görmek, o kimseye muhtaç olacağına işarettir. Kendisini rehin olarak birine bıraktığını görmek günah işlemektir.

Rüyada rehin alınmak genel manada hayırlı bir rüyadır. Çünkü ihtiyaca ve tamaha işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rehin bırakan kimse, bıraktığı rehini verinceye kadar o adamdan onu ister. Rehin olarak görülmek, kalbini birisinin sevgisiyle meşgul etmeye işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
34 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi