Rüyada Peynir Yemek

Rüyada Peynir Yemek

Rüyada peynir yemek, helal mal ve rızkla tabir olunur. Taze peynir eskisinden iyidir. Kuru peynir, yolculukta ele geçecek mala; taze peynir ise zahmetsiz elde edilen çok mala yorumlanır. Kişinin sında peynir yemesi, rızık, bereke, mal ve kazanç anlamına gelir.

Bazen rüyada peynir yemek, uzun ömre, kolay elde edilen mala, senenin ucuzluk ve bolluk içinde geçmesi anlamına gelir.


Rüyada Peynir Yemenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada bekar kimsenin peynir yemesi nikâha, evli kadının peynir yemesi çocuğa, hamile kadının peynir yediğini görmesi sağlıklı bir doğum yapmaya işarettir. Yolcunun rüyasında kendini peynir yiyor görmesi yolculuktan elde edilecek kazanca işaret etmektedir.

Rüyada yenilen peynir, ayrı karakterde iki insanı ifade eder. Taze peynirden yenilmesi, namuslu, yumuşak huylu, yardımsever ve herkes tarafından saygı gören bir kimse olarak tanımlanır. Eski peynirden yemekse, huysuz, günahkar, fena işler peşinde koşan ya da kimse tarafından sevilmeyen birini işaret eder. Kimi zaman da peynir yemenin manası, helal kazanılan bir mal olarak tanımlanır.


Rüyada Peynir Ekmek Yemek

Rüyada peyniri ekmekle yediğini görmek, yolculuktan az bir kârla dönmeye, hafif bir rahatsızlık geçirip yeniden sağlığına kavuşmaya işarettir.

Bir kimse ekmek arası peynir yediğini görse, rüya sahibinin işlerinin yolunda gidip ferahlayacağına rivayet edilir.

Rüyasında ekmekle peynir yediğini gören, yolculuğunda zahmetle biraz para kazanır. Bir rivayete göre bir hastalığa tutulup bir müddet sonra iyileşir.

Ebu Sait El Vaiz e göre; rüyada peynir ekmek yemek, rahat ve sağlıkla birlikte mala, taze peynir hazır mal ile o yılın ucuzluk ve bereketli bir yıl olacağına delalet eder. Taze peynir yediğini gören, büyük bir kazanca nail olur.

Eğer bekâr bir kimse bu tür bir rüya görürse, evlenip yeni bir yuva kuracağına hükmedilir.

peyniri ekmeğe katık yapıp yediğini görürse, rüya sahibinin kolay şartlar altında geçineceğine işaret sayılır.

Rüyada Beyaz Peynir Yemek

Bir başka rivayete göre de: peynir yemek, bekâr için nikâhlanmaya, hamile olan hanim içli çocuğa, artan mala ve uzun ömre işarettir.

Koyu sütten yapılan peyniri hamile kadının görmesi, gebeliğinden kurtulmasına işarettir. Bazen peynir yemek, rızık ve berekete, faiz kanmış bir mala işarettir.

Denilmiştir ki, kuru peynir, yolculuktur. Yine denilmiştir ki, bir kilo peynir on bin dirhem maldır.

Rüyada Peynir yemek, rahatlıkla beraber maldır. Yaş peynir, tabirde kuru peynirden hayırlıdır. Kaşarlı, taze yahut tuzlu peynir yemek, rüyayı gören için hazır mal ve senenin bolluğuna işarettir.

Peyniri ekmeğe katık edip yediğini gören kimsenin geçimi kolay ve rahat olur.

Denilmiştir ki, peyniri ekmek ve cevizle yediğini görmek, rüyayı görenin haline göre peynirin her kalıbı yüz yahut bin dirhem maldır.

Bazen de rüyada peynir yemek, zillet ve meskenete, kurusu, yolculuğa ve rızka, tazesi de kendi yerindeki rızka işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
773 kişi puan verdi. Ortalama puan: 7

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi