Rüyada Ot Görmek

Rüya yorumu
Rüyada Ot Görmek

Rüyada ot görmek iyilik ve hayra; ot yemek fakir için zenginliğe, zengin kimse için malın artmasına işaret eder. Rüyada ot görmek, herkes tarafından sevileceğiniz anlamına gelir. Yemyeşil ot, hayatın kolaylaşacağına işaret eder. Ayrıca bakınız rüyada ot toplamak nedir?

Avucu içinde ot bittiğini görmek, üzüntüye işaret sayılır. Bina ve mescit gibi yerlerin dışında ot bittiğini görmek, evlenmek suretiyle aile çevresinin genişlemesine alamettir.

Yoksul bir kimse rüyada ot yediğini görse, rüya sahibinin kısa bir zamanda zengin olacağına işaret eder. Zengin bir kimse bu tür bir rüyayı görürse, o kimsenin malının daha da artacağına yorumlanır. Eğer zengin bir kimse otların sararıp veya kuruduğunu görürse, rüya sahibinin malından zarar göreceğine hükmedilir.

Rüyada görülen temiz kokulu ot rahatlığa, kötü kokan veya dikenli ot ise, sıkıntıyı çağrıştırır.

Rüyada Ot Görmek Anlamı ve Yorumu

Rüyada görülen otun yeşili murada; sarısı hastalık, üzüntü; kurusu ise belâya çağrışım yapar. Bazen bereket, bolluk, refahlık ve bol kazanca işaret sayılır. Bazen de sevap yapmaya, yardım etmeye yahut yeni bir yuva kurmaya tanımlanır.

Bekar bir kimsenin elinde ot görmesi, o kişinin evlenip yeni bir yuva kuracağına işarettir.

Vücudunda ot bittiğini görmek ucuzluk ve bolluğa, mal ve zenginliğe işaret sayılır. Vücuda zarar verecek yerde (kulak, yüz vb.) ot bittiğini görmek üzüntü ve kedere alamettir.

İştah açıcı ekşi ot, kişinin bir yakını yahut dostu tarafından göreceği menfaate, ekşi sandığı otun acı olduğunu görmek pişmanlığa yorulur.

Rüyada ot satan kimseyi görmek alçak gönüllülüğe, üzüntü ve kederin gitmesine tabir edilir. Güzel kokulu otlar ve bunları koklamak üzüntü ve kederden kurtulmaya, güzel amele ve sevinçli gelişmelere yorumlanmaktadır.

Güzel kokulu ot bekâr için evliliğe, evli için çocuğa yahut güzel şöhrete işaret etmektedir. Güzel kokulu otların kök ve damarları erkek çocuğa yorumlanır. Güzel kokulu otların kesildiğini görmek üzüntüye delalettir. Kendisine güzel kokulu otlar ( çiçek, gül vb.) getirildiğini görmek duruma göre sevinçli bir olaya ya da hastalanmaya alamet eder.

Güzel kokulu ot satan kimseyi görmek kaza ve kadere razı olur olgun bir kimseye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Çayır, Çimen, Mera, Yeşillik.)

Rüyada güzel koku saçan ve kuru olan ot veya otluk hafif bir felaketi; hiç kokmayan otluk görmek mal veya eşyadan bir şeyin çalınacağını gösterir.

Rüyada ot görmek fakirlikten kurtulup, zenginleşeceğine yorumlanır. Güzel kokulu ot görmek sıkıntılı bir olayın biteceğini haber verir. Otların arasında yatmak yalnız kalınacağına ve özleme işaret eder. Ot kestiğini görmek de sıkıntılardan kurtulacağınızı işaret eder.

Rüyada güzel kokulu ot görmek, küçük bir sevince işarettir. Ot bir yoruma göre de bereket ve bolluğa da delalet eder. Ot yeğini görmek, birçok mal edinileceğine işarettir. Yeşil ot murat, kuru ot iyi değildir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada ot görmek, iyilik ve hayırdır. Mescit ve ev gibi yerlerin dışında otun bittiğini görmek, evlilikle olan akrabalığa işarettir. Üzerinde ot bittiğini ve bu otun da kulağını ve yüzünü örtmediğini görmek, ucuzluk ve bolluğa erişmektir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
103 kişi puan verdi. Ortalama puan: 7

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Yorum Ekle

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Benzer Rüyalar