Rüyada Oda Görmek

Rüyada Oda Görmek

oda görmek giriştiğiniz işte, zor da mutluluğa ve başarıya ulaşacağınıza yorumlanır.

Aydınlık ve temiz bir oda huzurlu ve bolluklu yuvadır.

Rüyada oda, kadın ile yorumlanır. Ağaçlar ve direkler üzerinde bir oda gören, iyi kalpli bir kadınla evlenir. Yeni bir odaya girdiğini gören, tanımadığı bir kadınla evlenir, mali ve mülkü artar.

Kaçıp bir odaya girdiğini ve kapısını kapadığını, odanın diğer odalar arasında bulunduğunu gören, keder ve sıkıntılardan kurtulur, Hasta ise iyileşir.

Odasının yıkıldığını gören, eğer oda eski ise, eline mal geçer. Diğer birinin odasının yıkıldığını gören, o adamın eliyle para kazanır.

Üzerine odanın çöktüğünü gören zengin olur. Yeni bir odada olduğunu gören mülk sahibi olur. Eğer oda gümüşten yapılmış ise günahlarına tövbe eder. Odası olduğundan daha büyük ise nimete, mala ve rızka kavuşur. Odasının daraldığını gören, fakir düşer.

Odasını, odalardan daha büyük ve farklı görmek iyi değildir. Odasına su serptiğini gören, zahmet ve güçlüğe uğrayacak bir ise baslar.

Oda içinde su serpmek hayır değildir. Bir odada olup dışarı çekilmesi engellenen hayra, bir odada işkence edildiğini görmek, hayır ve nimete yahut bir rivayete göre ölüme delalet eder. Çünkü o oda onun mezarıdır.

Bazıları, oda, bir erkeğin sevdiği kadındır, derler. Tanımadığı bir odanın üstüne çıktığını gören, eğer oda yeni ise, bakire, eğer eski ise dul bir kadınla evlenir. Bir odayı arkasına yüklenmiş gören fakir bir kadın alır.

Abdülgani Nablusi ye göre; rüyada oda görmek türlü türlü tabir olunur. Es, çok, hasta, iyileşme, ölüm, yolculuk, hizmetçi, bunların hepsi görülen rüyaya göre tabir edilmelidir.

Evinde kendisi için bir yeni oda yaptığını gören, evlenir. Hasta ise iyileşir. Evinde başka bir hasta varsa şifa bulur. Büyük ve güzel bir odaya girmek, bir bakire ile evlenmeye veya bir güzel hizmetçi kız almaya işarettir.

Kendisini diğer odalardan ayrı yeni ve çamurla sıvalı bir odada gören ve o sırada şerre delalet eden bir söz işiten kimse ölür. Kapısı sıkı sıkıya kilitli bir odada hapsedildiğini görmek, hayır ve sağlıktır.

Odayı arkasına yüklenip götürdüğünü gören, esinin bütün geçimini sağlar. Bu rüyayı kadın görürse, kocasını iyi besler.

Odasının altından yapılmış görmek, evinde yangın çıkmasına işarettir. Küçük ve dar bir odadan çıktığını görmek, keder ve sıkıntıdan kurtulmaya; tavanı olmayıp oradan gökyüzünün göründüğünü görmek, evinde evlenecek bir kadının bulunduğuna işaret eder.

Rüyada Geniş, sıvalı ve temiz bir oda, namuslu bir kadına; eski ve sıvaları dökülmüş bir oda ahlaksız bir kadına; altında bir bodrum olan oda, bekâr bir adama; demirden oda, karisinin kendisi ile beraber uzun müddet yaşayacağına işaret eder.

Rüyada karanlık oda, ahlaki bozuk bir kadına; rüya sahibi kadın ise, bir kocaya delalet eder.

İçindeki adamlar ve eşya ile birlikte bir odanın yürüyüp gitmesi o halkının bir felakete uğrayacaklarına; ıslak ve çamurlu bir odaya girmek, bir kadın yüzünden kedere ve sıkıntıya uğrayacağına; bir mahallede kendisi için bir oda yaptığını veya satın aldığını görmek, o yerde evleneceğine; bir kadın yüzünden isinin açılacağına işarettir.

Bir odayı yeniden döşeyip süslediğini gören, büyük bir kedere uğrar. Odayı boyamak ve süslemek, evde kavga ve münakasaya delalet eder.

Odasının karanlık olduğunu gören, faydası olmayan in bir yolculuğa çıkar. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen oda, kadın, mal ve zenginlik ile tabir edilir.

Rüyada Bir odayı gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur. Odanın çöktüğünü gören kimse çok zenginleşir.

Rüyada aydınlık oda görmek; girdiğiniz işlerden büyük kazanç elde edeceğinize, boş bir oda görmek; fakir düşerek başkalarına muhtaç olacağınıza işarettir.

Paylaşmak İstermisin?

Lütfen Rüyaya puan verin!
1238 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Yorum Ekle

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi