Rüyada Nas Suresini Okumak, Dinlemek Ne Demek Neye Yorumlanır?

Rüyada Nas Suresini Okumak, Dinlemek Ne Anlama Gelir?

İbn-i Sîrîn yaptığı tabire göre rüyada Nas suresini okumak; Allah'ın sizi kötülerin öfkesinden koruyacağı anlamına gelir. Rüyada Nas suresini tamamen veya kısmen okuyan veya okunduğunu görüp işiten kimsenin bütün işleri yoluna girer, düşmanlarına üstün olur. Allah onu kötülerin ve kıskananların şerrinden korur. Kişi muradına erer. Sorun ve sıkıntıları biter. Nas Suresiyle birlikte "Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh" demek; muradınıza ereceğinize ve gelir elde edeceğinize işarettir.

Rüyada Nas suresini okumak, sında Nas okuyan veya dinleyen kimseyi Hak Teâla (C.C.), hasetlerin ve kötülerin şerrinden emin kılar, O halkın, halk da onun şerrinden emin olur. İşleri yolunda gidip, düşmanına üstün gelir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada Nas süresini veya ondan bir ayeti okuduğunu veya ozerine okunduğunu görmek, rüya sahibinin arzu ve isteklerinin gerçekleşmesine, düşmana galibiyete, şeytanın kötülüklerinden emin olmaya işarettir.

Rüyada Nas Suresini okumak ile birlikte "Subhânallâh, lâ ilâhe illâllah ve Allâh-u ekber" zikirlerini söylediğinizi, dua okuduğunuzu veya Resul-i Ekrem'e (s.a.a) ve Ehlibeyt'ine (a.s) salâvat getirdiğinizi görmek; rızkınızın çoğalacağına, izzet ve zafer elde edeceğinize delildir.

Bazı yorumcular, Nas suresini okuyan veya dinleyen rüya sahibinin feraha çıkacağına, hasta ise iyileşeceğine işarettir. Nas suresini dinleyen borçlu ise borçlarını ödeyeceğine işarettir. Kimi yorumcular göre Rüyada Nas Suresini dinlemek kişinin kıyamet gününde azaptan kurtulacağına işaret etmektedir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
301 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi