Rüyada Mahkum Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Mahkum Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada mahkum görmek, başını dinlemeye, uzun ömre ve tanıdıklarla bir araya gelmeye işarettir. da mahkum olmak ise bekar için evlenmeye işarettir.

Kadının kendini mahkum görmesi, evlenmesine işaret eder. Rüyada mahkum gören kimse kötü haberler alacak demektir. Eğer kendinizi mahkum olmuş gördüyseniz, özel hayatınızda yaşamınızda bazı sorunlar ve üzüntülerle karşılaşacağınız anlamına da gelmektedir.

İslami rüya tabirlerinde rüyada mahkum görmek hürriyete yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında mahkum edildiğini görmesi; o kimsenin sevmediği bir işi bırakacağına işarettir. Kişinin rüyasında bir mahkumu serbest bıraktığını görmesi; o kimsenin sevdiği bir işle meşgul olacağına delaletle tabir olunur.

Rüyada mahkum olmak, üzüntü ve kedere, önemli birinin hak yolunu bulmasına vesile olmaya, evden bir süre uzaklaşmaya işarettir.

İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Kişinin mahkum olduğunu görmesi; keder, sıkıntı ve darlık ile yorumlanır. Bazı kerede rüyada mahkum görmek gören o kimsenin yokluktan varlığa, kederden sevince erişeceğine işaret şeklinde tabir olunur.

Rüyada mahkum gören kimsenin ortaklıktan ayrılacağına da işaret eder.

Sâlimî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında mahkum olduğunu ve bundan kurtulduğunu görmesi; o kimsenin sıkıntı ve kederlerinden kurtulacağına işaret etmektedir.

Rüyada mahkuma yardım etmek ise kişinin hayır işleyeceğine yorulur.

Bir kimsenin rüyasında bir savaşta mahkum olduğunu görmesi; o kimsenin bir işi için biriyle ortaklık kuracağına yorulur.

Bir kimse kendisinin, evlerden ayrı ve bilinmeyen sadece kireçle yapılmış bir odaya hapsedildiğini görse, ölür ve oda kabri olur.

Lütfen Rüyaya puan verin!
66 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi