Rüyada küpe görmek ne anlama gelir ?

Rüyada küpe görmek ne anlama gelir ?

Rüyada küpe görmek, çeşitli şekillerde tabir olunur. Kulağında küpe olduğunu gören, güzel ses ve müzik aleti dinlemeyi sever. Kulağındaki küpelerin mücevher ile süslü olduğunu ve her birinde birer inci veya inciler bulunduğunu gören, hayır işler.

Bazı kere de küpe, nasihate ve güzel öğütlere delâlet eder. Çünkü bu sözüm kulağına küpe olsun derler. Kulağında gümüş küpeler gören kadın hamile ise erkek çocuk doğurur.

da kulağında incili küpe gören kimse, dünya bezeklerinden güzellik ve mala ve güzel bir sesle Kur'an ezberlemeye işarettir. Bekâr bir kız küpelerden birisini rüyada görse, evlenir.

Küpe kadın için kocasına, küpenin salkımları onun çocuklarına işarettir. Bazen de küpe, hayvan otlak yerlerine yahut kadınların ziynet için takındıkları şeyleri harcayıp, yemeye işarettir.

İslami tabirlerde küpe nasıl yorumlanır?

Ebu Sait el Vaiz e göre; rüyada küpe görmek, erkek ve kadın için ayni şekilde tabir olunur. Altın küpe, şarkıcılıkla tabir olunur. Kulaklarında gümüş küpeler gören, bütün Kur'an-ı ezberler.

Kulağında küpe olduğunu gören kimse, güzel ve ahenkli şeyleri dinlemek ister. Veya bizzat böyle yerlerde bulunup dinler.

Rüyada küpe görmek ne demektir

Rüyada bir kadını veya bir cariyeyi ve onların kulağında salkımla veya salkımız küpe olduğunu gören kimse için, mamur bir şehir ve nahiyede meydana gelecek kar. Ticarete ve gezinti yerinde bulunan hizmetçilere işarettir.

Rüyada erkeğin küpe görmesi

Küpe, erkek için ilmen çok yüksek derecelere de alâmettir. Karısının kulaklarında altından veya gümüşten yapılmış bir çift halka veya biri altın ötekisi gümüş iki halka gören karısını boşar. Erkeğin kendi hanımının kulağında küpeler görmesi, ticarete işarettir.

Kendi kulağında küpe görmek

Rüyada kendi kulağında küpe görmek, güzel, ahenkli şeyleri dinlemeyi sevmeye işarettir. Yine kulağında birçok küpeler olduğunu görmek, Kur'an-ı Kerim'i ezberlemeye, halk içinde şeref ve itibar göreceği bir ilme delâlet eder.

Rüyada erkeğin küpe taktığını görmek

Erkek çocuğun kulağında görülen küpe, ziynettir. Buluğ çağına girmiş çocuk ve erkeklerin kulağında küpe görmek, makbul değildir. Çünkü onlar için küpe takmak ayıptır ve onlara inecek kötü bir şeye veya akıl noksanlığına delâlet eder.

Rüyada başkasının küpe taktığını görmek

Rüyasında kulağı küpeli bir kadınla konuştuğunu gören, büyük bir şehirde ticaret yaparak para kazanır.

Rüyada halka küpe görmek

Kulaklarında halka olduğunu gören, halk arasında sevilen ve sayılan bir kişi olur. Küpesinde kıymetli bir inci olduğunu gören, Kuran veya dini bilgi tahsil eder.

Hamileyken küpe görmek

Hamile bir kadın rüyada kulağında küpe görse, karnındaki çocuğun erkek olduğuna işarettir. Eğer küpe gümüşten ise, onun çocuğu Kur'an-ı yarısını ezberler. Eğer altından olursa Kur'an-ı'nın hepsini ezberler. Eğer küpe incisiz olursa, çocuğu şarkı ve türkü söyler.

Lütfen Rüyaya puan verin!
240 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi