Rüyada Kefen Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Kefen Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kefen görmek büyük bir günah işlendiğine işaret sayılır. Kefen bazen ağlamaya, kederlenmeye ya da çile çekmek anlamına gelir. Kimi zaman da, evlenmeye, dindeki bozukluğa ya da tövbe etmeye yorumlanır. Ayrıca kefen avret mahallini örtmek demektir. Bazen kefen görmek, tövbe etmeye, ayıp yerlerini örtmeye, işlerini gizli tutmaya işarettir.

Bir kimse da ölülerin kefene sarıldığı gibi kefene sarıldığını görse ve kefen başını ve ayağını örtmemiş ise, o kimsenin dini inancının zayıf olduğuna hükmedilir. Şayet kefen vücudunun yarısını örtmüş ise, rüyayı görenin tövbe etmeye niyetli olduğuna yorumlanır. Kefen tamamen vücudunu örtmüş olursa, o kişinin tövbe etmeyeceğine işarettir.

Bir kimse rüyada bir cenaze için kefen hazırladığını görse, rüya sahibinin hayırlı işler yapacağına işarettir. Eğer yaptığı kefen tanınmış bir kimseye ise, rüya sahibine zengin bir kişi tarafından yardım göreceğine hükmedilir.

Rüyada Kefen Görmek Anlamı ve Yorumu

Bekar bir kimse kendisine kefen giydirildiğini görse, rüya sahibinin evleneceğine hükmedilir. Yalnız bu evliliğin pek uzun sürmeyeceğine de işaret sayılır. Aynı rüyayı evli bir kimse görürse, rüya sahibine zina için bir teklif geleceğine fakat o kimsenin bu fiilden kaçınacağına yorumlanır.

Rüyada ölünün kefeninin veya bedeninin güzel koku ve kokulu bitkilerle süslenmesi, ölün kimse için hayra, rüyayı gören için sevince işaret eder.

Rüyada bir kimse kefen diktiğini görse, o den birinin evden ayrılacağını işaret eder.

Bekâr bir kimse rüyada dikilmiş bir kefenle kabre defnedildiğini görse rüya sahibinin, nikâh kıyarak evleneceğine işaret sayılır

Rüyada kefen görmek, bir doğum ya da ölüm haberi geleceğine yorumlanır. Kendisini kefen içinde görmek, iş hayatında başarılı olacağına işaret eder. Bir başkasını kefen içinde görmek, bir kimsenin ölüm haberini alacaksınız demektir.

Rüyada kefen görmek, örtünme ile yorumlanır. Rüyasında kefenlendiğini veya kefenle gezdiğini görmek, dünyada yaptığı işleri gizlemeye veya esi olmayan bir kadınla evlenmeye delalet eder. Rüyasında bir kefenle açık bir mezarda yattığını görmek, hayırlı bir is için kurulan bir derneğe girip, fakir ve muhtaçlara yardım edeceğine işaret etmektedir.

Üzerindeki kefeni atarak, çırılçıplak bir halde cadde veya sokakta yürüdüğünü görmek, hesapsız bir dünya malına kavuşacağına; kefenin yalnız alt kısmı olup, üstü çıplak olarak bir yerde oturduğunu görmek, beklediği bir isin vaktinden daha geç olacağına yorumlanır.

Rüyada Kefen ile İlgili Diğer Yorumlar

Üzerinde sarı bir kefen olduğunu görmek, salgın bir hastalığa yakalanacağına delalet eder.

Cafer-i Sadık'a göre kefen dört şekilde yorumlanır: Dünya nimeti, mesafe, uzaklık, ölüm ve hastalık. Rüyasında bir cenaze için kefen yaptığını görenin, o ölüye hayrı dokunur. Eğer yaptığı kefen tanınmış adam için ise, rüya sahibine zenginlik gelir. Eğer tanınmamış bir adama ait ise, hayırlı değildir.

Ölmüş bir kimsenin kefenini çıkardığını gören, onun yoluna gider. Bir ölünün kefenini almak, iki şekilde tabir edilir: Eğer rüya sahibi dindar bir kişi ise eline para, mal geçer, eğer fesat kalpli biri ise, gammaz ve fitneci olur.

Ebu Sait El Vaiz'e göre; rüyasında bir erkeğin kefen giymiş olduğunu görmesi, zinaya meyline delalet eder. Tamamıyla giymemiş ise zinaya çağırılıyor demektir, fakat icabet etmez gitmez.

Rüyada kefen görmek, ömrün uzayacağına işaret eder. Kefeninin kısa olması tövbeye, uzun olması tövbeden uzaklaştığına işarettir. Rüyada kefenler biçtiğini gören hayır ve sevap iŞler. Kefeni arayıp bulamadığını görmek iyi değildir. Yanına kefen giymiş bir adamın geldiğini görmek nimettir.

Bazı tabircilere göre; rüyada bir ölü kefenlendiği sırada kefeninin büyük ve geniş olduğunu görmek iyidir. Kefen dar ve kısa olursa iyi değildir. Rüyada kefen sattığını gören, ölülere rahmet okur; birçok kefenler topladığını gören, şöhrete erişir.

Kefen dağıttığını gören, herkese iyilik eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada kefen görmek, avret mahallini örtmeye işarettir. Bazen bu rüya islerini gizli tutmaya veya bekâr için emsali olmayan bir kimseyle evlenmeye işarettir.

Rüyada kefen giydiğini gören kimse, zina yapmaya çağırır. Ancak bunu kabul etmez. Rüyada ölülerin kefene sarıldığı gibi kefene sarıldığını gören kimsenin. Öleceğine işarettir. Eğer kefen başını ve ayağını örtmemiş ise, o kimsenin dinindeki bozukluğa işarettir.

Rüyada ölü üzerinde kefenin az görülmesi, rüya sahibinin tövbe etmeye yaklaşmasına ve ölü üzerinde kefenin çok görülmesi, rüya sahibinin tövbe etmekten çok uzak bulunmasına işarettir.

Rüyada kendini kefene sarılmış tabutta görmek; bir haber alacağınıza ya da büyük mevki sahibi olmaya işarettir.

Kefen soyucu, haram mal ile tabir olunur. Rüyasinda bir mezarlikta kefen soyucu görmek, elindeki bir aletle define arayan kimseye delalet eder. Rüyada bir kefen soyucunun bir ölüyü sirtlayarak götürdügünü görmek, baskalarinin bilmemesi gereken bir sirri açiklayacagina; kefen soyucunun bir ölünün kefenini üzerinden soydugunu görmek, cemiyette dinsizligi ve ahlaksizligi ile taninan bir kisi ile dost olmaya isarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
470 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi