Rüyada Keçi Görmek

Rüyada Keçi Görmek

Rüyada keçi görmek; hiç ummadığı bir yerden mal ve ganimete erişmeye yorumlanır. Rüyada erkek keçi önden gelen bir zata işarettir. Rüyada keçi, ele geçecek helal mal anlamına gelmektedir. Dişi keçi kadına yorulur. Keçi rüyası nimet ve ticaret demektir. Keçi rüyası dünyada tedbir sahibi birisine, evlada, rızık ve menfaate işaret eder. Keçi havanın güzel olacağını haber veren hayvandır. Rüyada keçi görmek güzel, bolluk ve bereket içerisinde bir mevsim geçirileceğine ve inatçılıkla yorumlanır. Bazen de keçi, cahil, inatçı ve ahmak bir kimseye işarettir. Bazı tabirciler keçi dini bütün ve sağlam bir kimseye işarettir, demişlerdir.


1- Rüyada Keçi Sürüsü Görmek

Rüyada Keçi Sürüsü Görmek

Evinizde veya başka bir yerde kendinize ait keçi sürüsü olduğunu görmek; görülen sürü miktarı kadar elinize mal geçeceği anlamına gelir. Keçi sürüsü büyük bir servet, mülk ve para demektir. Rüyada toplu halde keçi sürüsü görmek, bolluğun, bereketin, sevincin ve saadetin devamına delalet eder.


2- Rüyada Beyaz Keçi Görmek

Rüyada Beyaz Keçi Görmek

Beyaz keçi, inadım inat bir kimseyle tabir edilir. Rüyada beyaz keçi inatçı bir kimseyle iyi bir dostluk kurulacağına yorumlanır. Bazen de rüyada beyaz keçi görmek bol kazanca işaret ettiği gibi hükümetten yana makam ve büyüklük göreceğinize işaretle delalet etmektedir. Beyaz keçi, güzel yüzlü çocuğa yorulur.


3- Rüyada Keçi Yavrusu Görmek

Erkek oğlak, yani keçi yavrusu görmek, evladı olmaya; yemek için olmadığı halde bir oğlak kesmek, çocuğunun hastalanmasına yorulur. Keçi yavrusunu yemek için kestiğini görmek, evlat malından faydalanmaya tabir olunur. Bir oğlağı kesildiğini görmek kötüye; kendisine oğlak eti verildiğini Çok mala işarettir. Dişi keçi yavrusu evlat ile tabir olunur.

Keçi Yavrusu

Rüyada dişi oğlak, kız evlada, erkek oğlak da erkek evlada işarettir. Rüyada birçok dişi keçinin yavrusunu otlattığını görmek, üzüntü, keder ve sıkıntıya delalet eder. Rüyada keçinin yavrusu olan oğlağı görmek, insanın çocuğuna delalet eder.


4- Rüyada Siyah Keçi Görmek

Rüyada siyah keçi hatipler, yargıçlar ve yöneticiler, memurlar için yüksek makama işarettir. Rüyada siyah keçilerin görülmesi saygınlık elde edeceğinize işaretle delalet etmektedir. Siyah keçi, muradınıza ereceğinize işaret eder. Yine Siyah keçi görmek iyi niyetli, ama kuşkucu ve aksi bir arkadaşa da işaret eder.


5- Rüyada Keçi Kesmek

Rüyada, meçhul sahibi belli olmayan herhangi bir keçiyi kesmek; büyük bir kişiye karşı zafer kazanacağınıza işaret eder. Bir dişi keçiyi kestiğinizi ve etini yediğinizi görmek; varlıklı bir kimse tarafından dileğinizin gerçekleşeceğine işarettir. Etinden dolayı keçi kesmek; bolluk rızk ve bereket anlamına gelmektedir.

Rüyada, keçi kesildiğin görmek veya keçi kestiğini, derisini yüzdüğünü, etini taksim ettiğini görmek, mevkinin artacağına işarettir. Bu rüya zenginlik ile de tabir edilir.


6- Rüyada Keçi Sağmak

Sağdığınız süt miktarınca nüfuz sahibi birinden mal elde edeceğinize alamettir. Rüyada keçi gibi sütü ve eti helal hayvanları sağmak veya sağıldığını görmek, helâl rızka, menfaate, nimete ve rahat para kazanacağınıza delalet eder. Keçi sağmak rızık teminine, güzel ilişkiye, ilmi siyasete, yorumlanır.

Keçi Sütü Sağmak

7- Rüyada Keçi Sütü Görmek

Keçi sütü; bir kimseden hayır ve menfaat göreceğinize işarettir. İslam alimlerinden Cabir Mağribî demiştir ki: Keçi sütü içmek; bir kadından hayır göreceğinize yorumlanır. Keçi sütü içmek emeklerinizin karşılığını alacaksınız demektir. Kirmanî demiştir ki: Bir dişi keçiyi sağdığınızı ve sütünü içtiğinizi görmek; bir kadından gelir elde edeceğinize yorulur. Keçi, postu, kılı ve sütü; hayır ve bereket yorumlanır.


8- Rüyada Keçi Bulmak

Keçi bulduğunu veya ona sahip olmak, dünyada tedbir sahibi büyük bir adama delalet eder. Dişi keçi bulmak veya başkasının size dişi keçi verdiğini görmek; evleneceğinize işarettir. Rüyada erkek oğlak görmek ve bulmak, bir çocuk ile tabir olunur.

rüyada keçi bulmak

9- Keçi Eti Yemek

İbn-i Sîrîn: Dağ keçisi veya bir zebra avladığınızı ve etini yediğinizi görmek; menfaate işarettir. Keçi kellesi yemek; cömert bir kimseden mal elde edeceğinize işarettir. Keçi eti yenmesi bazende az menfaat elde edeceğinize, bazen de hastalık ve musibete yorumlanır. Allame Meclisî'ne göre keçi eti yemek; çok sıkıntı çekeceğinize, ancak daha sonra helal mal elde edeceğinize işarettir.

Keçi derisi yüzmek; çok mal biriktireceğinize, derisini yüzdüğünüz keçinin etinden yemek; biriktirdiğiniz malı yiyeceğinize işarettir. Dişi keçi etini yemek; lezzetliyse hayra, acı veya nahoşsa sıkıntıya işarettir.


10- Rüyada dişi keçi görmek

Dişi keçi kadına, çocuğa, emlake, tarımcılığa, dişi oğlak kız evladına yorumlanır. Keçinin boynuzlarını kırmak; yönlendirdiğiniz adamı etkisiz hale getireceğinize yorumlanır. Keçinin kıllarının çoğaldığını görmek; malınızın çoğalacağına, keçinin kıllarını kesmek; kestiğiniz ölçüde evladınızdan mal alacağınıza işarettir.

Rüyada dişi oğlak, kız evlada, işarettir. Rüyada birçok dişi oğlak otlattığını görmek, üzüntü, keder ve sıkıntının bitmesine işarettir.


11- Rüyada erkek keçi görmek

keçiler

TEKE (Keçinin erkeği): Rüyada erkek oğlak erkek evlada işaret eder.

Rüyada keçinin erkeğinin görülmesi, görünüşte heybetli, ihtiyar ve ahmak bir adama işarettir. Bazı kere de rüyada teke görmek, dini sağlam ve şanı yüce bir zata delâlet eder.

Rüyada bir tekeyi tutup sırtına bindiğini görmek, güç işleri başarmaya ve kudrete delalet eder. Çünkü tekeyi tutup zaptetmek güç kuvvet ister.

Erkek keçi (teke) tedbir sahibi kimseye, şerefli ve muteber bir adama, Erkek oğlak evlada, onun eti mal ve dünyalığa tabir edilir.


12- Rüyada Keçiye Binmek

Keçiye binip sağa sola sürmek; büyük bir kişiye hile edeceğinize ve onu dilediğiniz gibi yönlendireceğinize yorumlanır. Keçinin sizi yere çırptığını görmek; istediğiniz gibi yönlendireceğiniz adamın sizi bulunduğunuz mevkiden mahrum edeceğine


13- Keçi kurban etmek

Keçi kurban edilmesi, keçilerden gelecek menfaatlere ve helal rızka delalet eder. Keçi kılı ve emsali iplik yaptığını görmek, yolculuk ile tabir olunur ve o kişi seferden hayır görür.


14- Keçi saldırısına uğramak

Eğer bir keçinin saldırısına uğradığınızı gördüyseniz, işyerinde rakiplerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Bir keçinin saldırısına uğradığınızı görmek, etraftaki insanlara dikkat edilmesi gerektiği anlamındadır.


15- Rüyada yaban keçisi görmek

yaban-keçisi

Rüyada yaban keçisi görmek, zengin ve servet sahibi kadınlara delalet eder. Bir kimsenin rüyada bir dişi yaban keçisi bulduğunu görmesi, geçimi hususunda çalışmaya, bolluğa ve hayıra tabir eder.

Rüyada yabani dişi keçiler görmek, bolluk, bereket, hayır, rahatlık ve huzura delalettir. Dağ keçisi, gören kişi, hiç ummadığı yerden mal ve ganimete erişir.

Yine bir kimsenin rüyada dağ keçisine, keçiye veya koça rastgeldiğini görmesi, büyük bir melikten ele geçecek mala delâlet eder.

Rüyada gerek keçi kili ve gerek baska hayvanlarin kili, az mal ile tabir olunur. Kirmani ye göre, eti yenen hayvanin kili, helal mala, uzunlugu malin çokluguna, kisaligi azligina, eti yenmeyen hayvanin kili, haram mala delalet eder.

3 Yorum

  1. Rüyada bal arısının bana soktuğunu görmek

  2. Rüyamda keci sütü sagdim ama bir memesi dulu bir memesi boştu anlamını örenebilirmiyim

  3. Kurbanlik teke sattim amca kizina parasini soyluyorum oda tamam deyip tekeyi aliyo

Bir cevap yazın

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z