Rüyada hoşaf görmek ne anlama gelir?

Rüyada hoşaf görmek ne anlama gelir?

Rüyada hoşaf görmek; müjdeli ve hayırlı bir habere delâlet eder. Ayrıca bakınız komposto. Bir kimsenin sında karışık meyvelerden yapılmış hoşaf görmesi; o kimsenin sakin bir hayat yaşayacağına işaret eder. Kişinin rüyasında üzüm hoşafı görmesi; üzüntüsüz uzun bir ömür geçireceğine, kişinin rüyasında elma hoşafı görmesi; o kimsenin ömrünün uzun olacağına yorumlanır.

Rüyada kayısı hoşafı görmek

Kayısı hoşafı görmek; o kişinin rızkının bol ve bereketli olacağına, kişinin rüyasında armut hoşafı görmek se o kimsenin zamanlarını ibâdetle geçireceğine işaret şeklinde tabir edilir.

Hasta birinin hoşaf görmesi

Kendisinde hastalık bulunan bir kimse rüyada hoşaf görse hastalının iyileşmesine işarettir.

Rüyada hoşaf içmek

Hoşafın tatlı olanı, rızkın helal ve güzeline işarettir. Rüyada hoşaf içmek, rahat ve uzun bir ömür sürmeye isaret eder. Rüyada kokusu güzel ve tatlı hoşaf içmek altı vech üzere tâbir olunur:

  1. Dinde safa,
  2. Menfaat,
  3. Faideli ilim,
  4. Uzun ömür,
  5. Güzel geçim,
  6. Zikrullah.

Rüyada ölü birinin hoşaf vermesi

Rüyada kendisine bir ölü tarafından kokusu hoş ve tatlı hoşaf verildiğini görmek, iyilikle emredip kötülükten men etmeye ve o ölünün cennet ehlinden olmasına delâlet eder.

Rüyada tatlı yada ekşi hoşaf

Rüyada görülen hoşaf taze ve tatlı olursa, malın ve dinin ziyadeliğine, ekşi ve bozuk olursa, mal ve dinin noksanına delâlet eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
277 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi