Rüyada portakal yemek: ne anlama gelir?

Rüyada portakal yemek: ne anlama gelir?

Rüyada portakal yemek veya birisinin kendisine portakal ikram ettiğini görmek, güzel ve cemal sahibi birine, sıhhat ve afiyete delâlet eder. da turuncu kabuklu, iri portakal yemek değerli eşya olarak yorumlanır.

Portakal aldığını, bulduğunu gören değerli eşya sahibi olur. Rüyada portakal yediğini gören istediği bir işin gerçekleşeceği anlamına gelir. Rüyasında koyu turuncu portakallarla dolu bir ağaç gören kimse evini süsleyecektir. En değerli, güzel şeyleri satın alacaktır.

Rüyasında portakal yiyen rızk ve mal sahibi olacak demektir. Rüyasında yediği portakal tatlıysa mala, ekşi ise üzüntüye işarettir. Genel anlamda portakal yemek iç ve dış iyiliğine, ilim ve irfana ve güzel amel anlamlarına gelmektedir. Rüyada, portakal suyu içtiğini görmek, bir yerden gelecek mal ve yardıma aynı zamanda bu rüya himmete de alâmettir.

İmam Nablusi'nin yorumu: Rüyada portakal yediğini görmek, çok güzel haber alınacağına ve aşk hayatında başarılı olacağına yorumlanır. İri bir portakal yemek değerli bir eşya demektir. Portakal aldığını, gören kişi değerli eşya sahibi olacak demektir. Rüyada portakallarla dolu bir ağaçtan portakalları alıp yemekse rüyayı gören kişinin ev almasına tabir edilir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
64 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi