Sitede 7404 kişi varkısa süreli hafif yoğunluklu yağmurAğrıkısa süreli hafif yoğunluklu yağmur11°C

Rüyada Fındık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Fındık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada fındık görmek; mala ve murada, fındık yemek berekete, fındıklar ağacı ise aşk ve iş hayatında oldukça başarılı olmaya yorumlanmaktadır. Ayrıca fındıklar, sosyal ve finansal konumunuza zarar verecek bazı tartışmalara girebileceğinizin habercisidir. Rüyada fındıları toplamak; aşk ve iş hayatında oldukça başarılı olacağınıza, ağaçta taze fındık, umutların gerçekleşeceğini belirtir. Fındık, kısmet, bolluk, düşlerin gerçekleşeceği anlamına gelir. İşte 7 farklı anlam ve açıklaması bulunan rüyada fındık görmenin yorumları:


1- Rüyada Fındık Ağacı Görmek

Fındık ağacı gören kimsenin oğlu olur. Mevsiminde fındık görür ve yerse eline helal para geçer. Rüyada fındık veya fındık ağacı görmek, sizin ve yakınlarınızın mutlu günler yaşayacağınıza, sağlık durumlarınızın tamamen düzeleceğine, işlerinizin başarıya ulaşacağına yorumlanır.

Rüyada kupkuru, yapraksız, çiçeksiz, meyvesiz fındıklara ait ağacı görmek, iyiye yorumlanmaz. Yakında fakir düşeceğinize işaret sayılır. Bazen de fındık ağacı katı kalpli, eğlence düşkünü ve hayrı az olan kimseye yorumlanır. Fındıkağacı, hayırsız, itibarsız, zengin, eğlenceyi seven bir adama işaret eder. Fındık çuvalı ise zenginliktir.

Rüyada Fındık Görmek

Rüyada fındık görmek ile ilgili rüya tabirlerinin geneli olumlu ve hayırlıdır. Genel olarak rüyada fındıklar neşe, mutluluk ve keyif ile ilişkilendirilir. Arzu edilen, istenilen şeylerin, başarıların ve faydaların fazla zorlanılmadan elde edileceğine işaret eder.


2- Kabuklu Fındık

Ibn-i Sirin'e göre rüyada kabuklu fındıklar mülk, rızk, mal ve nimettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada kabuklu fındıklar, garip, zengin, cömert, kar sahibi ve insanların arasını birleştiren kimse ile tabir edilir. Bazıları da, fındık ve kabuklu olan her meyve üzüntüye ve bağırıp çağırmaya işaret eder, demişlerdir.


3- Rüyada Fındık İçi Görmek

Çürümüş veya acı fındık içi gören, bir kimseden azar işitir. Rüyasında kavrulmuş fındık içi yediğini ve bunun da güzel ve tatlı olduğunu gören helal bir mal edinir. Fındıklar da, tatlı olmak şartıyla, daima helal mal ile yorumlanır. Kirmani diyor ki: Çürümüş veya acı fındıkların içini gören, cimri bir adamdan küfür işitir.


4- Fındık Yemek

Fındık yediğini gören kimsenin güçlükle eline mal geçer. Rüyasında fındık yediğini gören helal mal elde eder. kabuklu fındıklardan yemek mal bakımından kazanca işarettir. Fındığın içi yenmesi şans ve kısmettir.


5- Fındık Bahçesi

Rüyalarda fındık bahçesi, garip, zengin, cömert, kar sahibi ve insanların arasını birleştiren kimse ile tabir edilir. İbn-i Kesir'e göre fındıklarla dolu bahçe, mal ve nimettir.


6- Rüyada Fındık Yediğini Görmek

Cabir'ül Mağribi şöyle diyor: Rüyasında tatlı fındıkların içini yediğini görenin eline, helal mal geçer. Fakat yediği fındığın içi acı yahut çürükse; mal haramdır. Ebu Said'ül Vaaz'a göre; fındığı yediğini gören; zengin bir adam sayesinde mala konar.


7- Rüyanda Yeşil Fındık

Yeşil fındıklar zengin ama cimri kimseye yorumlanır. Kendinize ait bir bahçenin içinde fındık ağaçlarında yeşil fındıkları görmek; hem kendinizin hem de başkalarının sizin ilminizden hayır göreceğine işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
89 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi