Rüyada Evliya Görmek Ne Anlam Gelir?

Rüyada Evliya Görmek Ne Anlam Gelir?

Evliyalar Allah'ın dostlarıdır. Rüyada Evliya Görmek hidayete ve Peygamber Efendimiz (S.A.V) güzel hal, davranışlarına uymaya işarettir. Evliya görmek islerinin hayırla yürüyeceğine, imanının artacağına ve din yolunda ilerleyeceğine delildir. da evliya ile kucaklaşmak, selamlaşmak, yürümek, sohbet etmek, yahut namaz kılmak daima hayra yorulur.

1- Rüyada Evliya Görmenin Yorumu ve Anlamı

Allah'ın dostları olarak tabir edilen evliyaları rüyada görmek, dinde kuvvete işarettir. İyilik, kuvvet, hayır, bolluk, bereket, rızk, din yolunda hidayete, sünnet üzere amel etmeye, kederden kurtulmaya, maddi ve manevi güvene kavuşmaya yorumlanmaktadır.

2- Rüyada evliya mezarı görmek

Kişinin rüyada bir evliyaya ait mezar görmesi, kalp safhasına ve dinde kuvvet demektir. Bu rüya uzun ömürlü olacağınıza yorulur. Mezarın ağlayarak görülmesi, hastanın iyileşmesine, çocuk bekleniyorsa bir çocuk olacağına ve mutlu bir hayat sürmeye işarettir.

3- Rüyada evliya türbesi görmek

Kişinin rüyada evliyaya ait türbe görmesi, iyi amel yapmaya yorulur. Evliyalara ait türbe görmek hayır ve iyilikte bulunmaya işarettir. Ayrıca kişinin günahlarından tövbe etmesi gerektiğini belirtir. Evliyanın türbesi huşu, ulema, takva sahibi kimse gibi manalara da gelir.

4- Rüyada evliya ile konuşmak

Kişinin rüyasında bir evliyayla konuşması sünnet üzere amel etmeye ve akıbetin güzelliğine işarettir. Evliyayı rüyada güler bir halde görmek, dünya ve ahiret saadetine ve hayırların kabulüne delalettir. Bu rüya sıkıntıların sona ereceği, dertlerin biteceğini müjdeler.

5- Rüyada evliya mezarında dua etmek

Evliya rüyaları daima iyi sayılır. Rüyada evliyaların mezarında dua etmek her zaman için iyi bir işarettir. Büyük saadet ve refahın yaklaştığını müjdeler. Güzel akıbete, herkese karşı iyi olacağınıza ve arzu ettiğiniz şeylerin yerine geleceğine işarettir.

6- Rüyada evliya eli öpmek

Kişinin rüyada evliya elini öpmesi, bölge halkının erişeceği bolluk ve sevince, yönetici ve diğer insanlardan görecekleri iyi davranışa işaret etmektedir. Evliyanın elini öptüğünü gören kimse korktuğu şeylerden kurtulur, mahzunluk görmez. Hakka yakınlığı da ifade eder.

7- Rüyada evliya sandukası görmek

Allah dostları müjdeye, hidayete ve Peygamberimizin (s.a.v.) güzel hal ve davranışlarına uymaya yorulur. Salih kulların sandukasını görmek iyilerden olmaya ve ilahi lütuf ve ihsana işarettir. Onun yolunda olmaya, onun alın yazısına paralel bir hayat sürmeye yorulur.

8- Rüyada evliya ziyareti görmek

Rüyada melek, evliyalar gibi kutsal varlıklar görmek daima iyiye yorulur. Büyük mutluluk ve rahatlığı bildirir. Bu rüyalar dertlerin biteceği müjdeler. Rüyayı gören kimse maddi manevi güvene erer. Görmüş olduğunu evliyanın türbesi yakındaysa ziyaret etmeniz gerekir.

9- Rüyada Evliyayı gülerken görmek

Tanınmış evliyadan birisini rüyada gülerken görmek yaptığı hayır islerinde başarıya, din ve dünya islerinde mutluluğa, hayır ve berekete kavuşmaya, bu zati yüzü asık görmek bu rüyanın aksiyle yorumlanır.

10- Rüyada evliya olmak

Ehil ve müstahak olmadığı halde, rüyada evliya olduğunu görmek, bazen hayra, bazen de yalancılığa delildir. Ehil ve müstahak olduğu halde, bunlardan birinin kıyafetine girdiğini görmek, korkudan kurtulmaya, hüzünden feraha çıkmaya, kötülükten iyiliğe ulaşmaya işarettir.

11- Rüyada evliyadan bir şey almak

Evliyanın kendisine bir şey verdiğini görmek, helâl ve temiz rızka, rahmet ve berekete işarettir. Din hususunda insanlara hayır ve menfaat sağlamaya, bir bir evliyanın kendisini elinden tutup beraber götürdüğünü görmek, büyük bir makama geçeceğine yorulmaktadır.

Bu Evliyanın kendisine bir şey verdiğini görmek, verdiği şey iyi bir şey ise, sevaba girdiğine, kötü bir şey ise, kötülükten çekinmesi lazım geleceği hakkında bir tembih (ikaz) olduğuna delalet eder.

Evliyanın kendisine bir haber verdiğini görmek, o şeyin hakiki bir ihtar olacağına işaret etmektedir.

Rüyada evliya görmek dinde kuvvete, hayır ve berekete kavuşmaya, üzüntü ve kederlerden kurtulmaya işarettir. Din yolunda hidayete, zorluktan kurtulmaya. Ümit ettiği şeylerin olacağına işarettir.  Rüyayı gören kimse maddi manevi güvene kavuşur.

Evliyalardan birini gören, mevki makam sahibi bir kimseden iyilik görür. Devamlı olarak evliyaları gören kişi muhtelif kimselerden peşi peşine iyilik görür. Evliyaların görülmesi dinde kuvvete yorumlanır. Aynı zamanda bu rüya hayır ve berekete ve kederden kurtulup mutlu olmaya işarettir.

Evliya rüyalarını kimseye söylememeniz yararlıdır. Sıkıntıların biteceğini, dertlerin sona ereceğini müjdeler. Kişi maddi ve manevi güvene kavuşur. Evliya tanınan biriyse, türbesi yakındaysa ziyaret etmelidir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
191 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi