Rüyada Enfal Suresini Okumak, Dinlemek Neye Yorumlanır Ne Demek?

İbn-i Abbas'ın (RA) söylediğine göre: Rüyada Enfal suresini okumak veya bu sureden bir kaç ayeti rüyasında okuyan veya okunduğunu görüp işiten kimse, her işinde başarılı olur. îbn-i Sirin'e göre Enfal Suresini okuyan kişi düşmanına üstün gelir ve muzaffer olur. Mal, nimet ve ganimete sahip olur. Enfal Suresi rüyasını gören bir devletin başkanı ise, düşmanlarına galip gelir, âlim ise dünyaca tanınır ve meşhur olur. Halktan biri ise ahirette ve dünyada hayır görür. Abdülgani Nablusi; Enfal Suresini rüyada okuyan kıyamet gününde şefaate nail olur, buyuruyor. Bir başka rivayete göre de: Rüyada Enfal süresini veya ondan bir ayet okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek yahut dinlemek zafere ermeye, izzet ve yüceliğe işarettir.

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada Enfal suresini okumak; istikbalinizin iyi olacağına delildir. İbn-i Sîrîn: Düşmanlara karşı zafer kazanacağınıza ve bol miktarda mal ve ganimet elde edeceğiniz anlamındadır. Kirmanî: Makamınızın artacağına ve işlerinizin düzene gireceğine işarettir. Cafer-i Sâdık hazretleri de şöyle tabir buyurmuşlardır "O kimsenin dini salim olur, saadet güneşi ona gülümser."

Rüyada Enfal suresini dinlemek, kuvvete, ilme ve takvaya işarettir. Güzide Sahibelerden İbn-i Abbas (r.a) demiştir ki "-Bir kimsenin rüyada Enfal Suresi veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmesi, zafere ermeye, izzet ve yücelik tacını giymeye delâlet eder." Yine denilmiştir ki Kim Rüyada Enfal Suresi'ni okuduğunu görürse, kıyamet günü Resul-i Ekrem (s.a.s)'in şefaatine nail olur.

Kaynak: DİYADİNNET RÜYA

Editör: Metin Karip

Metin Karip
Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü'nden mezun oldu. Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı'nda muhabirlik yaptı. Rüya tabirleri üzerine araştırmalarını sürdüren Karip, Diyadinnet haber sitesinin de imtiyaz sahibidir ve bu platformda editörlük görevini yürütmektedir.

Google News abone ol

Rüya Tabirleri Hakkında Önemli Bilgiler: Rüya tabirleri, farklı kişilere göre değişik anlamlar taşıyabilir ve çeşitli yorumlara açıktır. Bu kategoride yer alan rüya yorumları, İmam Abdülgani Nablusi, Seyyid Süleyman, Ca'fer es-Sâdık, İbn Kuteybe ve Muhammed İbn Şirin gibi değerli alimlerin eserlerinden ve kaynaklarından esinlenilerek hazırlanmıştır. Ancak, rüya tabirleri ile ilgili olarak Diyanet'in resmi bir kaynağı bulunmadığını belirtmek isteriz. Rüyalar bazen beklenmedik şekilde gerçekleşebilir, bazıları doğru çıkabilir veya ihya edilebilir. Bu nedenle, rüyalara dair "ne demek, nedir ve ne anlama gelir" gibi sorulara kesin yanıtlar vermek yerine, genellikle "işaret eder, delalet eder, yorumlanır" gibi ifadelerle yaklaşım sergilenir. Eğer gördüğünüz rüyaların anlamını ve yorumlarını merak ediyorsanız, farklı tabirleri görmek için Rüya Yorumları kategorimizdeki içeriklere göz atabilirsiniz.

Ek Bilgi:

Bu makalede yer alan rüya tabirleri genel bilgiler içermektedir. Rüyanızın tam anlamını öğrenmek için rüyanın tüm detaylarını göz önünde bulundurmanız ve gerekirse bir uzmana danışmanız önemlidir.

Dikkat: Bu makalenin içeriğinde yer alan bazı görseller yapay zeka (AI) teknolojisi kullanılarak oluşturulmuştur. Bu görseller gerçek fotoğraflar veya çizimler olmayabilir ve hayal gücüne dayalı olarak üretilmiş olabilir.

Uyarılar / Sorumluluk Reddi:

  • Bu makalede yer alan rüya tabirleri genel bilgiler içermektedir. Rüya tabirleri kesin değildir ve her zaman doğru yorumlanmayabilir. 
  • Makalede yer alan rüya yorumları Diyadinnet ekibi  tarafından çeşitli kaynaklardan derlenmiştir ve kesin bilimsel verilere dayanmamaktadır.
  • Bu içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Rüya yorumları kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için, rüya tabirlerinin kişisel rehber olarak kullanılmasının sınırlı olduğunu unutmayınız.
  • Eğer rüyalarınız sizi rahatsız ediyorsa, sürekli tekrar ediyorsa veya rüyalarınızdan dolayı endişe duyuyorsanız bir uzmana danışmanız en iyisidir.
  • Bu makaledeki bilgiler tıbbi ve psikolojik tavsiye niteliğinde değildir.

Bir cevap yazın

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V W Y Z

Google News abone ol