Rüyada pamuk toplamak ne anlama gelir?

Rüyada pamuk toplamak ne anlama gelir?

Rüyada pamuk toplamak; eldeki malın artmasına, menfaat, kisve, din, mal, örtü, vakar, heybet, hayır ve makbul iş demektir. Pamuk ları genellikle iyi sayılır. Rüyada pamuk topladığını görmek, herkese faydası olan, hayırlı, herkesin iyiliğini isteyen, hâkim, halim ve güzel ahlâklı bir kimse anlamına gelir.

Bembeyaz pamuk tarlasında pamuk topladığını gören kimsenin hayallerine gerçekleşeceğine işarettir. Pamuk topladığını gören kendi zekası ve aklıyla kısmet alır. Rüyada pamuk kozası toplamak hayırlı ve bol para anlamına gelmektedir.

Rüyada hamile birinin pamuk topladığını görmek: Hiç ümit edilmeyen yerden bir şeyin gelmesine delâlet eder.

Cafer-i Sâdık (r.a.) rüyada pamuk toplamayı üç şekide tebir etmiştir.

  1. Helal mal
  2. Menfaat
  3. Örtü

Rüyada pamuk toplamak, ele geçecek helal mal ve paraya, bekâr için evlenmeye delalettir. Bir kimsenin rüyada pamuk toplaması, helal mal ve temiz rızka yorumlanır. Rüyasında pamuk toplayan refah içerisinde hayatını sürdüreceğine çıkar.

Yine bunlara ek olarak pamuk toplayan birini görmek, mal ve meşakkat sahibi bir kimse ile tâbir olunur. pamuk toplamak, okur yazar, dindar ve hayırlı bir eşe delâlet eder.

Rüyada pamuk topladığını görmek, ele geçecek helal mala delâlet eder. Rüyada yastığına veya başka bir şeye pamuk doldurduğunu görmek, bekâr için evlenmeye işarettir.

İmam Nablusi'nin rüyada pamuk toplamak yorumu

Bu rüyalar genellikle iyi sayılır. Rüyada tarlada beyaz pamuk toplamak, rahata kavuşmak şeklinde, bembeyaz bir pamuk tarlası görmek en büyük isteğine ulaşmak anlamını taşımaktadır. Pamuk kozası hayırlı ve bol paradır. Pamuk toplamak görmek kendi emeği ile para kazanmak demektir. Pamuk topladığını görmekse işlerinizin düzeleceğini, elinize para geçeceğini işaret eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
514 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi