Rüyada Dünya Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Dünya Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada dünya görmek kadınla tabir edilir. Dünya oyun ve eğlenceye, türlü türlü hallere, insanoğlunun karşılaşacağı durumlara yorumlanır. Dünyanın çirkin bir surette görünmesi Allah-u Teâlâ'nın inayetine, Dünyaya meylettiğini ve sadece dünyalık istediğini görmek değeri az olan şeyi değerli olan şeye tercih etmeye tabir edilir. Dünyaya sırtını dönmek züht ve takvaya, Onunla sarmaş dolaş olmak ve onu kucakladığını görmek dünyadan istediği şeyin hâsıl olmasına delalet eder. Dünyayı istediği halde, onun insandan kaçması arzu edilen şeylerin gerçekleşmemesine, Bazen dünya, Kur'an-ı Kerim'e delalet eder.

Dünyanın uzaydan görünüşünü gördüyseniz, yakında hayatınızda birtakım değişiklikler olacak. Başka bir ülkeye taşınmanız olasılığı da var. Kişinin yaşam görüşünün değişeceğine, yeni şeyler öğrenip, olgunlaşacağına işaret eder.

da dünyayı görmek, kadına işarettir. Dünyayı terk ettiğini gören kimse eşini boşar. Bütün dünyanın helak olduğunu ve kendinden başka hiç bir ferdin kalmadığını gören kimse rahatsızlanır. Dünyanın kendisi için kararlaştığını ve bütün isteklerinin yerine geldiğini gören kimse fakirliğe düşer.

Rüyada dünyayı görmek, oyun ve oyuncağı, hilelere, ahdi bozmaya, güçlük ve çetinliğe ve sözünden dönmeye işarettir. Bazen de bu rüyayı görmek, hanım, mal ve çocuğa işarettir. Dünyayı görmek, ziraata ve onda ticaret yapıp fayda elde etmeye, iyilik ve ondan faydalanmaya işarettir.

Dünya, yolcu için konağa, yıkık eve ve kötü bir kadına işarettir. Dünya, ağrılara, hastalıklara, borç ve kefalete, darlığa, sıkıntıya, zillete, işten çıkarılmaya, mütevelliye, azgınlığa, sevgiliye ve ikiyüzlü kimseye işarettir.

Eğer dünya çirkin bir surette görünürse, Allah-u Teâlâ (C. C.) o kimseye inayet eder. Dünyayı sırtını çevirirse rüya sahibi züht ve takvayı seçer. Eğer dünyayı gören, dünyayı istese fakat dünya kendisinden kaçsa, bu rüya meydana gelecek fitneye yahut dünyayı kazanmada güçlük ve sıkıntı çekmesine işarettir. Bazen de dünya Kur'an-ı Kerim'e işarettir.

Rüyada dünyayı gezmek için yolculuğa çıkmak rüya sahibini amaç ve hedeflerine yakınlaştıracak fırsatlara delalet eder. Hayırlara vesile olan bu rüya hayırlı bir işe de tabir olunur.

Bir kişinin rüyasında dünyayı gezmek maksadıyla bir araca bindiğini görmesi maddi kazanç sağlayacağı yeri bir işe başlanacağına yorulur. Rüya sahibinin başlayacağı bu işi başarıyla bitireceğine ve bu iş sonunda daha rahat ve huzurlu bir yaşama kavuşacağına işaret eder.

Bazen de bu rüya maceralı yeni bir işe girmeye de yorulur. Gerçek yaşamda da bir geziye çıkabileceğinizi, bu gezi sayesinde bir işe başlayabileceğinizi ifade eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
198 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi