Sitede 6386 kişi varhava açıkAğrıAçık15.1°C

Rüyada diş fırçalamak nedir? Rüyada diş fırçaladığını görmek!

Rüyada fırça fırçalamak; insanın manevi yüksekliğine delalettir. Diş fırçası abdest ve namaza işarettir. Rüyada Misvak veya fırça ile dişlerini temizlediğini görmek, güna...

Rüyada diş fırçalamak nedir? Rüyada diş fırçaladığını görmek!

Rüyada fırça fırçalamak; insanın manevi yüksekliğine delalettir. Diş fırçası Abdest ve namaza işarettir. Rüyada Misvak veya fırça ile dişlerini temizlediğini görmek, günah ve hataların affına, kişinin rüyada dişini fırçaladığını görmesi, vazifesini güzel ifa ettiğinin işaretidir. Rüyada dişini fırçalağını gören sıhhatli bir hayata ve sağlıklı yaşama tabir edilir. Diş aralarını temizlemek, temizliğe ve mekruh olan bir şeyin ortadan kalkasına da yorumlanır. Rüyada diş fırçalamak, temizlige ve istenmeyen bir şeyin ortadan kalkması anlamına gelmektedir.

Rüyada dişini fırçaladığını görmek

Rüyada dişini fırçalarken görmek, akrabasına iyilik etmeye ve onların külfet ve meşakkatlarına tahammüle delâlet eder. Rüyada diş fırçası kullanırken dişlerinin kanadığını görmek, günahlardan halas olmağa işarettir. Bazı kere de bu Rüya, günahları biriktirmeye, Aile halkına eza ve cefa etmeye ve onların mallarını almaya delâlet eder.

Nablusî demiştir ki: Rüyada diş fırçaladığnı görmek, sözden kaçınmaya, bazan günahtan temizlenmeye küfürden sonra İslama, borcu edaya, bazan da kişiyi Cenâb-ı Hakka yaklaştıracak amele ve vaadini yerine getirmeye, bazan da zevcenin hamileliğine ve bekar kadının evlenmesine delâlet eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
32 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi