Rüyada Diş Fırçalamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Diş Fırçalamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada diş fırçalamak; insanın manevi yüksekliğine delalettir. Diş fırçası abdest ve namaza işarettir. da Misvak veya fırça ile dişlerini temizlediğini görmek, günah ve hataların affına yorumlanır.

Kişinin rüyada dişini fırçaladığını görmesi, vazifesini güzel ifa ettiğinin işaretidir. Rüyada dişini fırçaladığını gören sıhhatli bir hayata ve sağlıklı yaşama tabir edilir. Bütün akrabalarınıza iyilik edeceksiniz demektir.

Diş aralarını temizlemek, temizliğe ve mekruh olan bir şeyin ortadan kalkmasına da yorumlanır. Rüyada diş fırçalamak, temizliğe ve istenmeyen bir şeyin ortadan kalkması anlamına gelmektedir.

Rüyada dişini fırçaladığını görmek

Rüyada dişini fırçalarken görmek, akrabasına iyilik etmeye ve onların külfet ve meşakkatlarına tahammüle delâlet eder. Rüyada diş fırçası kullanırken dişlerinin kanadığını görmek, günahlardan halas olmaya işarettir.

Bazı kere de bu rüya, günahları biriktirmeye, aile halkına eza ve cefa etmeye ve onların mallarını almaya delâlet eder.

Nablusî demiştir ki: Rüyada diş fırçaladığını görmek, sözden kaçınmaya tabir edilir. Günahtan temizlenmeye küfürden sonra İslama, borcu edaya yorulur.

Diş fırçalamak Cenâb-ı Hakka yaklaştıracak amele ve vaadini yerine getirmeye, bazen da zevcenin hamileliğine ve bekar kadının evlenmesine delâlet eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
291 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi