Rüyada Çuval Görmek

Rüyada Çuval Görmek, Taşımak Ne Anlama Gelir? Neye İşarettir?

Rüyada çuval görmek, gizli bilgi ve belgelerin saklandığı yerlerde bekçilik yapan güvenlik görevlilerine delalet eder. görülme şekline göre farklı manası bulunuyor. İşte rüyada çuval görmenin anlamı ve yorumu; Rüyada çuval, sırrı korumaya, yolculuk yapmaya, evin hanımına veya eşe işarettir. Rüyada çuvaldan bir şey çıktığını görmek, sırrı açığa vurmaya ve hainlik yapmaya işarettir. Kimi tabircilere göre rüyada çuval yepyeni bir yerden gelecek kısmettir. Çuvalın içi boşsa, kişinin isteklerini gerçekleştirmek için çok çalışması gerektiğini belirtir.

Rüyada harar (büyük çuval) görmek, âlim ve bilge bir kimsenin kalbine işaret eder. Yeni ve büyük çuval, çok hayra ve menfaate işaret eder. Eski ve yırtık çuval, zarar ve üzüntüye işarettir. Rüyada çuval satın almak, herkesin tanıdığı, bildiği bir kimseye işarettir. Rüyada çuvalcıdan çuval almak aynı zamanda, halkın şerli kimselerine işarettir. Rüyada görülen çuval, öfkesine hakim olan zalim bir kimseyi çağrıştırır. Bazen da çuval görmek, uğursuzluk olarak yorumlanır. Kimi zaman ise, yetim hakkı yiyen bir hırsıza ya da eşinden habersiz gizli işler çeviren eşe işaret eder. Bazen ise, gözü dışarda olan evli bir erkeğe işaret sayılır.

Rüyada dolu bir çuval görmek, o kişinin hayırsız biriyle tanışacağı ve bu kişiden zarara uğrayacağına işarettir. Rüyada görülen çuval boş ise, rüya sahibinin işlerinde ve evinde bereketin olmayacağına hükmedilir. Eğer rüyada çuvaldan tanıdığı bir kişinin çıktığını görürse, o kişinin kendisine düşman olacağını gösterir. Rüyada bir çuvalı sırtlayıp eve getirdiğini görmek, o kişinin kısmetinin açılacağına işarettir. Evden bir dolu çuvalın çıkmasını görmek ise, rüyayı görenin hayırlı işlerle uğraştığına işaret eder. Bazen da rüyada çuval görmek gizli bir yolculuğa yorumlanır. Kimi yorumcular da Rüyada dolu çuval görmek hamile kadına işarettir demişlerdir.

İmam Nablusi'ye göre rüyada çuval, gizli olan şeyin bekçisidir. Çuvaldan bir şey çıktığını görürse, o kimse hain olur. O sırrı ifşa ve izhar eder. Çuval görmek, yolculuğa, gizli olan şeyi muhafazaya, zevceye ve odalık cariyeye delâlet eder. Evine çuval ile veya başka şeyle süpürüntü getirdiğini görmek, senginliğe, mala, rızka ve menfaata delâlet eder.

Büyük karton koli, çuval veya balya gibi şeylerle yapılan , uzak bir yere göç etmeye işarettir. Çuval içinde bulgur görmek, birikmiş mal veya paraya işarettir.

Rüyada içi dolu çuval, güzel bir haber; boş çuval, planlanan yolculuğun bazı sorunlar yüzünden olmaması anlamındadır. Rüyada ağzı açık ve içi boş çuval, temiz, iyi haberdir. Rüyada çuval görmek yoldur.

Rüyada çuval gizli olanı açığa vurmamaya, sır saklamaya; bekçiye, çuvaldan bir şey çıkması ihanete, çuval yapan yahut satan kimse, iyisi ve kötüsü ile halkın iyi tanıdığı insanlara yorumlanır. Rüyada elde çuval birini görmek eşin hamile kalmasına, kız doğurmasına; böyle durumlar yoksa yolculuğa delalet eder.

Boş çuval görmek evinizde bereketsizlik ve uğursuzluk olduğunu ve bu yüzden sıkıntı çektiğinizi, doğru ve iyi şeyler yaparak bunun tekrar düzelebileceğini belirtir. Dolu çuval ise bereketi gösterir. Kaybettiğinizi sandığınız değerli bir eşyayı bulacak ve mutlu olacaksınız. Çuvalı boş görmek hanede bereket olmadığını ve bir uğursuzluk bulunduğunu belirtir.

Rüyada çuval görmek uğursuzlukla yorumlanır. Rüyanızda dolu bir çuval görmek, hayırsız kişiler tarafından idare edildiğinize, boşbir çuval görmek, işlerinizde ve evinizde bereketsizliğe, bir çuvalı sırtlayıp eve getirdiğinizi görmek, kısmet ve bolluğa, evinizden bir dolu çuvalla çektiğinizi görmek, başka bir kişiye yârdim edeceğinize delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada çuval, gizli olan şeyin bekçisidir. Çuval görmek, yolculuğa, gizli olan şeyi muhafazaya, ese işarettir.

Paylaşmak İstermisin?

Lütfen Rüyaya puan verin!
268 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Sibel

Sibel

2 yıl önce

Gökten havadan çuval atıldı çuvalın içinde ceviz ve tugla vardı çuval doluydu agzına kadar agaç vardı bide agaçla benim aramıza düştü çuval

Yorum Ekle

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi