Rüyada Cin Suresini Okumak, Dinlemek Ne Demek Neye Yorumlanır?

Rüyada Cin Suresini Okumak, Dinlemek Ne Anlama Gelir?

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada Cin suresini okumak; Cinlerden yana bir zarar görmeyeceğiniz manasına gelir. İbn-i Sîrîn: Cin suresi Şeytandan ve cinden korkacağınıza işarettir. Genel anlamda rüyada bu cin suresini okuduğunu gören kimsenin rızkı bol olur, yüksek dereceye gelir ve çok sevaba erer.

Rüyada Cin Suresini okumak veya ondan bir parçayı okuduğunu veya kendi üzerine okunduğunu görmek yahut okuyan birinden işitmek, rızkın bol ve genişliğine, Cin taifesinin o kimseye itaatine ve cinlerin şerrinden emin olmaya, ince ve keskin zekâya delâlet eder.

Kimi yorumcularına göre Cin suresini rüyasında okuyan veya dinle yen kimse, gece hayaller görerek korkar. Fakat cinlerden zarar görmez. Cinlerin şerrinden emin olur. Allah (C.C.) tarafından kendisine ince bir zekâ ihsan edilmiştir. Rüyada Cin suresini dinlemek, rüyayı gören kişi rızk hususunda darlık çekerse de, sonunda çalışarak bolluğu ulaşır. Bir başka rivayete göre de: Cin suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu yahut kendi üzerine okunduğunu görmek, rızkın genişliğine alamettir. Cin taifesinin o kimseye itaatine ve cinlerin şerrinden emin olmaya işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
60 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi