Rüyada Boğulmak

Rüyada Boğulmak, Boğulduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada suya batarak boğulmak yahut normal şekilde boğulduğunu görmek; dikkatli davrandığı takdirde girişilecek işte başarılı olmaya işarettir. Bazı rivayetlere göre de: suyu boylamak sunucu boğulmak bidat işleyerek yahut günah ve isyan sonucu azap olunmaya delalet eder.

da öksürmekten veya herhangi bir nedenden dolayı boğulmak, uzun ve mutlu bir ömre sahip olacağınızın işaretidir.

Rüyada suya saplanıp ya da batıp tekrar çıkmak ve akabinde tekrar suya batmak dünya işlerine dalmaya, suya atlamak yahut düşmek suretiyle giren ve boğulmadan çıktığını gören kimse yaşadığı hayattan ders alarak kulluğa yönelir.

İnançsız birinin denizde boğulması iman etmesine işarettir. Rüyada berrak ve temiz suda boğulmak hayırlı ve çok mala erişmeye, bulanık suda boğulmak hak ile batılı birbirine karıştırmaya ve üzüntüye delalet eder.

Sudan boğulmaktan son anda kurtulan kimsenin üzerinde yeşil elbise olması ilim ve takvaya işarettir. Rüyada denizin derinliğinde boğulduğunu görmek yönetimden gelecek haksızlığa delalet etmektedir.

Rüyada boğulmak; Allah (C.C.) in emir ve rızası olmayan bir halde bulunmaya işaret eder. Rüyada boğulduğunu görmek, çok günah işlemeye ve bunun neticesinde hataya düşmeye delalet eder.

Eğer boğulduğunda öldüyse o kimsenin küfründen korkulur veya o kimse bir bidat içinde boğulur. Denize battığını, akabinde suyun yüzüne çekip el ve ayaklarını oynatıp sonra yine suya battığını ve tekrar suyun üzerine çıktığını gören kimse, dünya işlerine dalar. Zengin ve otorite sahibi olur.

Suda boğularak öldüğünü gören kimseye, düşmanı yaklaşır. Rüyada safi ve berrak suda boğulmak, çok mala erişmeye işaret eder.

Sudan çıktığını ve boğulmadığını görse, dünya isleri onu dindar eder. Eğer o kimsenin üzerinde yeşil bir elbise varsa, ilim ve takva sahibi olur. Boğulduğunu ve denizin derinliklerine daldığını görse, devlet başkanı o kimseye kızar veya eziyet eder ve o kimse o azap içinde ölür.

Rüyada boğulan birini kurtarmak büyük hayırlara vesiledir. Bazı rüya yorumcularına göre rüyada denizde boğulan birini kurtardığını gören kimse, rakip ve düşmanlarına karşı her zaman üstün olur. Rüyada görülen su bereket ve kazanç anlamına gelir. Sudan birini kurtarmak ise, varlıklı bir kişinin yardımlarıyla maddi gelir elde etmeye delalet eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
490 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi