Rüyada Bardak Görmek

Rüyada Bardak Görmek Ne Anlama Gelir? Neye İşarettir?

Rüyada Bardak görmek, eşine veya sevgiline kavuşmak ile birlikte, eşini yahut ve sevdiğini sevip saymak, rızka ve dünyalığa kavuşmak ile çocukları sevmek anlamına gelir. da bardak görmek, rüya sahibinin çok sevdiği eşine delalettir. Rüyada kendisine bir cam bardak verildiğini görmek, eşinin sevgisine karşılık vermesine, onu sevip sayması demektir.


Rüyada Bardak Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada içinde su bulunan cam bardak, rüyayı gören kişinin sevdiği kişiden gelecek dünyalığa, seramik ve porselen bardak, asil insanların saygısı ile birlikte iffet ve edep timsali kişi demektir. Bardaktan tatlı bir şey içmek, eşler arasındaki muhabbetin devamı anlamına gelir. Rüyada görülen bardak, sevgiliyi çağrıştırır.

Rüyada bardak görmek evin kadınına, cam bardak hediye edilmesi sevgiliden görülecek muhabbete, bardakla su içmek kadın tarafından mala işarettir. Porselen bardak asil ve hürmetli bir kadına, bardaktan tatlı bir şey içmek eşinin muhabbetine, ekşisi eşler arasında meydana gelecek hoşnutsuzluğa tabir edilir.

Bardağı elinden düşürerek kırdığını görmek, malinin elinden çıkacağına; bardağın yarıya kadar su ile dolu olduğunu ve bu suyu içtiğini görmek, beklediği bir paranın ancak yarısının eline geçeceğine işarettir.

Dolu bardak görmek, güzel bir habere demektir. Rüyada cam bardak hediye almaya, boş bardak, kötü bir habere, yapılacak evlilikte hayal kırıklığına uğrayarak mutlu olamamaya, bardak kırıldığını görmek, hizmetinde çalışanlardan veya çocuklardan birinin hastalanacağının işaretidir.


Rüyada Bardak Kırılması

Rüyada kırık cam bardak görmek, eşinin gönlünü incitmeye işarettir. Bardağın kırıldığını görmek, hayra yorulmaz. Bu nedenle Rüyada bardak kırılması düşmana işaret etmekle birlikte kimi rüya tabiri yorumcularına göre, hastalık, üzüntü ve keder olarak tanımlanır. Bunların haricinde rüyanızda bardağın çatlaması yahut kırılması aynı zamanda dargınlığa veya kalp kırmaya işaret sayılır. Rüyada bir bardağı kırılmış görmek yahut bardak kırılması, yakınlarından birinin sıkıntılarına veya fena bir habere delalet eder.


Rüyada Bardak Kırmak

Rüyada bardak kırıldığını görmek, eş ve çocuklarından dolayı üzülmeye işarettir. Rüyada bardak kırmak evin içinden birinin hastalanması yahut evde meydana gelecek sorun ve sıkıntılara tabir edilir. Bardağın kırılması gönül ve hayal kırıklığına ve maiyetinde bulunan lardan birinin sıkıntısı anlamına gelir.

Bir bardağı kırdığını görmek ise, fena bir haber alıp üzüleceğinize işarettir. Bazen de rüyada bardak kırmak rüya tabirlerine göre hayatınızda beklemediğiniz bir gelişmeyi yaşayacağınıza yorumlanır.


Rüyada Bardak Yıkamak

Rüyasında bardak yıkadığını gören siyle birlikte huzur içinde yaşar, korktuğu bir şey varsa bu korkusu geçer. Bir yerden beklediği bir şey varsa arzusu yerine gelir. Rüyada bardak yıkamak borcunu ödemeye işaretle birlikte gam ve kederden kurtuluşa işarettir. Bardak yıkamak borcu ödemek demektir.


Rüyada Bardakta Su Görmek

Rüyada kristal bir bardakla su görmek zenginliğe ve ferahlığa işaret eder, bardakta su içmek yoksulluğu, porselen fincanda su içmek ise geçim sıkıntısı çekmemeye yorumlanır. Rüyada bardakla su dağıtan birini görmek, halka öğüt veren, vaaz ve nasihatte bulunan bilgin bir kimsenin işaretidir.

Yine elinde su dolu bir bardak görmek, bol bir kısmete delalettir.


Rüyada Bardaktan Su İçmek

Yeni evlenmiş bir kimse rüyada kendisine içi dolu bir bardak su verdiğini görse, rüya sahibinin bir çocuğu olacağına işaret eder. Rüyada toprak bardaktan su içtiğini görmek, hizmetçi veya bir yakını eliyle gelecek mala delalet eder. Rüyada kristal bardakla su içtiğini görmek, afiyet ve mutluluğa işarettir.


Rüyada Bardakta Süt Görmek

Rüyada pırıl pırıl bir bardağın içinde süt görülmesi, kişinin sevgilisi ve mahbubu ile tabir olunur. Cam bardaktan süt içtiğini görmek, dost ve yarenlerinden sevgi ve muhabbete mazhar olmaya delalet eder. Bazen da bardak süt görmek, ele geçecek bolca paraya işarettir.


Rüyada Bardak Dizmek

Rüyada bardak dizdiğini görmek evdeki çocuklara ve neslin devamına, çocukları sevmeye ve ilim öğrenmeye işaret eder. Bardak dizmek ayrıca tek taraflı bir aşka yorumlanır. Bazen da, randevuyu, buluşmayı işaret eder.


Rüyada Çay Bardak Görmek

Rüyada bardakta çay görmek, kişinin sevgilisi ve malıdır. Bundan dolayı kendisine bir cam bardakta çay ikram takdim edildiğini gören kimse yakında sevdiğinden fazla muhabbet görür. Rüyada çay bardak, rüya sahibinin haline göre bin yahut yüz dirhemle tabir edilir. Dolu bardak iyi haber anlamına gelir.

Kristal bir bardakta kıvamını almış taze ve berrak bir çay içtiğini görmek, gönül rahatlığına, sağlığa, hayır ve berekete işaret eder. Bazen kristal bardakta leziz bir çay içtiğini görmek, dindar bir hanımdan hayırlı bir evlat sahibi olmaya delalettir.


Rüyada Boş Bardak Görmek

Boş bardak güven vermemeye veya bir yardımcı anlamına gelir. Bazı göre de rüyada görülen boş bardak, iyi giden ilişkiniz yahut evliliğinizin bozulacağı yada can yakıcı çok sıkıntı çekeceğinize delalettir.


Bardak Satan Birini Görmek

Bir kimsenin rüyada bardak satan birini görmesi, nesle, çocuklarını sevmeye ve ilme delalet eder. Rüyada bardakçı görmek, çarşıda bardak satan veya bardak imal eden birini görmek, evlât ve ilme işarettir. Rüyada bardakçi görmek, nesle, çocuklarim sevmeye ve ilme delalet eder.


Rüyada Dolu Bardak Görmek

Rüyada görülen dolu bardak iyi haber anlamına gelir. Rüyada dolu bardak görmek, rahat, huzur ve zevk olarak yorumlanır. Ayrıca dolu bardak huzurlu ve mutluluk içinde geçecek bir geleceği de temsil eder.


Rüyada Bardak Düşürmek

Kişinin rüyasında bardak düşürmesi dünya ve ahiret işlerinde çekilen sıkıntı veya görülen mutlulukla yorumlanır. Rüyasında su dolu bir bardağı elinde tutmak, bol bir kısmetle müjdelenir.


Rüyada Bardak Doldurmak

Bardağında kırmızı renkli bir sıvı olduğunu görmek, eşinin rahatsız olacağına; bir bardak su doldurduğunu, fakat suyun bardağı doldurmayıp dibinden aktığını görmek, elindeki parasının beceriksizlik yüzünden eriyip biteceğine işarettir. Bardağın tatlı bir şerbetle dolduğunu görmek, büyük bir mirasa yorumlanır.


Rüyada Cam Bardak Görmek

Bazı tabircilere göre; rüyada cam bardak, kısa bir zaman sonra feraha kavuşacağınıza, bu yüzden bir hizmetçiye ihtiyaç duyduğunuz için bir hizmetçi tutacağınıza delalet eder. Cam bir bardaktan su içtiğinizi görmek, eski bir davanızın lehinize sonuçlanacağına ve çok miktarda mala kavuşacağınıza delalettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada cam bardak görmek, sevgili demektir. Bundan dolayı kendisine bir cam bardak takdim edildiğini gören kimse yakında sevdiğinden fazla ilgi görür. Rüyada bardak, rüya sahibinin haline göre büyük bir para ile tabir edilir.

Rüyada bardak görmek, hizmetçiye, bardakların kırıldığını görse, hizmetçi ve çocukların rahatsızlanmasına işaret eder. Beraber olduğunuz kişinin sevgisini gösterir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
394 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

2 Yorum

Filiz

Filiz

10 ay önce

Ruyada birileri bana 3 çay bardağı veriyordu ama bardaklar kirliydi ve tatlı kasigida varıyordular verdikleri hepsi kirliydi bi tencereye kuyiyordum evde yıkarım diye

Emine

Emine

2 yıl önce

Ard arda 3 bardak aldım 3ü de kirli çıktı elime aldım yakıdım hâlde dış taraftaki kirliği geçmedi birşey olmaz içi temiz önce yanımdaki sonra ben su içtim bardağın içi temizdi yanımdakinin yüzünü görmedim kalabalık bir ortamdı ama benim evimdi tek hatırladığım bu yorumuzu bekliyorum

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi