Rüyada Alak Suresini Okumak, Dinlemek Ne Demek Neye Yorumlanır?

Rüyada Alak Suresini Okumak, Dinlemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Alak suresini okumak, okuduğunu veya okuyan bir kimseden dinlediğini gören kimse, Allahu Teâlâ tarafından Kuran hükümlerine göre rızıklanır. Rüyasında Alak suresini okuduğunu gören kişi düzgün konuşan biri olarak meşhur olur.🕌 Rüyada Alak suresini okumanın anlamı kişinin ameli ve ahlaki güzel ve tevazu sahibi olur şeklindedir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada Alak süresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; Kur'an-ı Kerim öğrenmeye ve tefsir ilmine, yazı yazmaya ve mütevazı olmak demektir.

Rüyada Alak Suresini baştan sona tamamını veya ondan bir ayeti okumak yahut kendi üzerine okunduğunu görmek, Kur'an-ı Kerim öğrenmeye ve tefsir ilmine, yazı yazmaya ve mütevazı olmaya delâlet eder.

Rüyada Alak Suresini Dinlemek

İbn-i Sîrîn Alak suresini dinleyen o kimse ilim ve Kur'an ile rızıklanır, demiştir. Nablusî de demiştir ki Bu süre-i Şerife'yi okuyan kişi bir erkek evlada nail ve ümmetin Salihlerinden olur. İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada Alak suresini okuyan başka birini dinlemek; iyi huylu ve alçakgönüllü biri olacağınıza delildir. İbn-i Sîrîn'nin yaptığı tasvire göre da Alak Suresini dinlemek Kur'an ilimleri öğreneceğinize işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
67 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi