Sitede 5451 kişi varparçalı az bulutluAğrıparçalı az bulutlu6.7°C

Rüyada Acur Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Acur Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Acur Görmek: Kişinin rüyasında mevsiminde taze acur görmesi hoş söz işitmeye, sevince, mal için sermaye temin etmeye işarettir. Bir kimsenin rüyasında mevsimi içinde taze acur görmesi; o kimsenin güzel sözler işiteceğine veya bir kimsenin kendisine aşık olup seveceğine işaret eder. Rüyada acur görmek hayır ve bereketi ifade eder. Aynı zamanda Acur helal ve bereketli rızk anlamına da gelmektedir.


1- Rüyada Acur Yemek

Kişinin rüyasında bu acurdan yediğini görmesi; muradına ereceğine işaret eder. Rüyada acur yenilmesi her bakımdan hayırlı olup menfaat ve bol kazanca delalet eder. Mevsiminde olmak şartıyla taze acur yemek; güzel sözler işitmeye veya sevdiğin biri tarafından sevilmektir. Bu rüya her bakımdan hayır ve menfaattir. Acur yemek helal rızka, bozulmuş acurdan yemek üzüntüye yahut şüpheli kazanca işaret eder.


2- Rüyada Acur Toplamak

Rüyada acur toplandığını görmek hasta için şifaya, onu ikram eden ve ikram olunan için hayır ve iyiliğe yorulur. Acur bazen zahmet çekilmeden, kolay elde edilen rızka yorulur. Kişinin rüyasında acur toplaması, asil ve cömert birinden dünyalığa yorulur. Bazende rüyasında acur toplayan kimse, methedilmeye ve layık, şerefli ve aziz bir kimseden mala erişir.


3- Rüyada acur tarlası görmek

Acur tarlası rüyayı görenin ailesine yorulur. Kişinin dünyalığına yahut temiz yüzlü, temiz yürekli insanlara işaret eder. Kişinin rüyasında acur tarlası görmesi kişiye yakın olan Müslüman kardeşine tabir olunur.


4- Rüyada Bahçede Acur Görmek

Bahçede bolca acur görülmesi kazanç, fayda ve menfaate çıkar. Bahçede acur görülmesi rüyayı gören kişinin arzusuna nail olmaya delalettir. Bahçeye acurları dikmekse bir yetimin bakım ve terbiyesini üstlenmeye delalet eder.


5- Rüyada pazardan acur almak

Rüyada bir semt pazarından acul almak büyük bir kimseden gelecek menfaate yorulmaktadır. Aynı zamanda rüya sahibinin ticarî işlerden gelecek kazancının bolluğuna işaret etmektedir.


6- Rüyada bostanda acur toplamak

Bostandan acur toplanması bütün rüya tabircilerinin ittifakıyla hayra ve mala yorumlanır. Bostandan acur toplanması toplumla iyi geçinmeye ve ibadeti seven bir kişiye delalet eder. Ayrıca rüyayı gören kimsenin çalışkanlığına işaret eder.


7- Rüyada yeşil acur görmek

Kişinin rüyasında yeşil acur görmesi, o kişinin evladına yorulur. Aynı zamanda yeşil acur görülmesi ticari işlerden gelecek kazanca da işaret eder.


8- Rüyada acur satın almak

Rüyada acur satın alınması o kimsenin elde etmeye çalıştığı şeye nail olacağına ve maddi yönden menfaat göreceğine yorulur.


9- Rüyada acur koparmak

Nablusi'ye göre acur koparılması, evlada ve güzel yüzlülere delalet eder. Kendisinin acuru kopardığını görmesi vasıf olunduğu kadar arzu ve isteği sebebiyle bir şeye nail olur.


10- Rüyada acur ekmek

Acur ekilmesi, insana yakın mümin bir kimsesidir. Bundan dolayı bir kimse acur ektiğini görse, maddi durumu kötü olanlara yardım eder. Sayılı acur ekilmesi, sayılı paraya delalet eder. Rüyada acur ekilmesi hayır ve ihsana, kazanca, faydaya ve menfaate kavuşmaktır.

Rüyada acur görmek üç şekilde tabir edilir:

  1. Yaptığınız bir işten kazançlı çıkmak.
  2. Mutluluğa kavuşmak.
  3. Akrabalarınızdan veya dostlarınızdan menfaat elde etmek.

Acur görmek; mevsiminde görmüşseniz, işiteceğiniz güzel bir söze veya sevgi duyacağınız bir kimseyi işaret eder. Acur yediğinizi görmek; muradınıza ereceğinize işarettir.

Rüyada çarşıdan satın alıp kendi evine acur götürdüğünü görmek, hanımın hamile olduğuna işarettir. Hamile bir kadının bu rüyayı görmesi doğacak çocuğun kız olacağına delâlet eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
6 kişi puan verdi. Ortalama puan: 6
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi