Rüyada Rad Suresini Okumak, Görmek, Dinlemek Ne Demek Neye Yorumlanır?

Rüyada Rad Suresini Okumak, Dinlemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Rad süresini okuduğunu görmek, çok sevap kazanmaya, düşmandan emin olmaya, Allah katında makbul olmaya işarettir. İmam Cafer Sadık'ın (a.s) yaptığı tabire göre rüyada Rad Suresini okumak; ömrünüzün kısalacağı anlamına gelir. Ebu Bekir'e (RA) göre da Rad suresini veya bir kısmını okuduğunu veya bir başkası tarafından okunduğunu gören kimsenin eceli yaklaşmıştır. İbni Sirin'e göre; eğer ehil ise, bu rüyayı gören ilim tahsilinde ve Kur'an okumada birinci olur. Ehil değilse, ibadete ve dua etmeye devam eder. Rüya sahibinin ibadet etmede ve duada bilgisi fazla olur.

Abdülgani Nablusi ise: Korkudan emin olur ve Allah (C.C) tarafından sakınılır. Müslümanlara karşı sözünde sebat eder, buyuruyor. Cafer-i Sadık söylediğine göre Rüyada Rad Suresini Okumak, rüya sahibinin eceli yaklaşmıştır, imanla dünyadan göçer, diye yorumluyor. Bir başka rivayete göre de: Rüyada Rad süresini okuduğunu görmek, çok sevap kazanmaya, düşmandan emin olmaya, Allah katında makbul olmaya işarettir. İbn-i Sîrîn yaptığı yoruma göre rüyada Rad Suresini okumak daima dua ve Kuran okumakla meşgul olacağınıza, Allah'ı tespih edeceğiniz demektir. Kirmanî'ye göre rüyada Rad suresini dinlemek ibadet ve hayır işlerle meşgul olacağınızın kanıtıdır.

Rüyada Rad suresini tamamen veya kısmen okuduğunu görmek veya kendi üzerine okunduğunu görmek, Yüce Allah'a boyun eğip itaate, kıyamet günü kendisine verilecek çok sevaba ve hayra ve sözü yerine getirmeye delâlet eder. İbn-i Kesir demiştir ki O kişi çabuk ihtiyarlar, Yüce Rabbine dua ve ilticaya devam eder. İbn-i Sîrîn (rh.a) demiştir ki Rad Suresi'ni rüyada okuduğunu veya okunduğunu görmek, ilim ve Kur'an kıraatinde üstat olmaya, teşbih ve tahlile devama delâlet eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
10 kişi puan verdi. Ortalama puan: 7

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi