Rüyada hastane görmek ne demek

Rüyada hastane görmek ne demek

Rüyada hastane görmek, âlemdeki işlerin düzgün ve yolunda olduğuna; hastaları iyi halde görmek, bütün insanların iyiliğine; ağır ve perişan halde görmek, halkın fena bir şekil alacağına ve ahlâkın bozulacağına delâlet eder. Cafer-i Sâdık (r.a.) : da hastahane görmek Âlim, Hakîm, Rahat, huzur, Şifa, Maraz, yani hastalık, Kapı, köleler için azad anlamlarına geldiğini söylemektedir.

Rüyada hastaneye girmek günahların affedildiğine delildir. Hastaneyi güzel ve süslü görmek, halkın işinin yolunda olduğuna, hastaları iyi bir halde görmek, herkesin iyiliğine, hastaları ağır görmek, memleketin ve halkın sıkıntı içinde bulunduğuna işaret eder.

Bazen de bu hastaneyi görmek, fakir için erişeceği genişlik, kolaylık ve rahatlığa kavuşmasıyla insanlardan bir şey istememesine işaret eder. Bazen de akıl hastanesi görmek, oyun yerberine, karmakarışık seslere, batıl ve manasız kelimelere, malin elden gitmesine ve çoluk çocuğundan ayrılmaya işaret eder.

Hastane görmek iyi degildir. Hastaneye girdigini gören sehit olur. Bir söylentiye göre, hastaneye girmek günahlarin affedildigine delildir. Hastanede hastalara verilen yemekten yedigini görmek, saglam adamin hasta olacagi na, hasta ise ölecegine veya iyilesip hastaneden çikacagina isa rettir. Hastaneyi güzel ve süslü görmek, halkin isinin yolunda olduguna, hastalari iyi bir halde görmek, herkesin iyiligine, hasta lari agir görmek, memleketin ve halkin sikinti içinde bulunduguna delalet eder. Ibni Kesir e göre; rüyada hastane görmek dünyada dogru luktan ayrildiginiza delalet eder. Bir hastanede bir hastanizi zi yaret ettiginizi görmek, bir ticari isiniz için bir büyügünüzden akil danismaniza delalet eder. Hastaneden çiktiginizi görmek, isle rinizin düzelecegine, hastaneye girdiginiz görmek bu rüyanin aksine yorumlanir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
1433 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi