Rüyada Gaşiye Suresini Okumak, Dinlemek Ne Demek, Neye Yorumlanır?

Rüyada Gaşiye Suresini Okumak, Dinlemek Ne Anlama Gelir?

İmam Cafer Sadık (a.s) yaptığı tabire göre rüyada Gaşiye suresini okumak; makamınızın yükseleceğine, saygın olacağınıza ve ev adınızın hayırla anılacağı anlamına gelir. İbn-i Şirin'e göre Gaşiye Suresini okuduğunu görmek kıyametten korkacağınıza ve tövbe ederek bu korkudan güvende kalacağınıza delalettir. Kirmani demiştir ki; Rüyada Gaşiye Suresini okumak; işlerinde sabır ve sebat edici, Allahu Teâlâ'nın rızasını arayıcı, kerem ve ihsan edici olur ve kendisi halk arasında sevilir.

Rüyada Gaşiye Suresini veya ondan bir parçayı, ayeti okuduğunu, dinlemek veya kendi üzerine okunduğunu görmek, Cenabı-ı Hakk'ın lütfu keremiyle geçimin kolaylaşmasına alamettir. sahibi için ilim ve takvaya, iyilik ve hayra delalettir. Rüyada Gaşiye Suresini Dinlemek rütbe ve şana, kerem ve cömertliğe ve halk arasında sevilmeye delâlet eder.

Kirmanî: Günahlardan dolayı tövbe edeceğinize ve amellerinizde Allah'ın rızasını arayacağınıza işarettir. Rüyada Gaşiye Suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; hakkın lütfuyla geçimin kolaylaşmasına, ilim ve takvaya, iyilik ve hayra, rütbe ve şana işarettir. Cafer-i Sadık hazretleri şöyle buyururlar; Gaşiye Suresini okuyanın kadri ve makamı yüce ve sözü güzel olur.

Lütfen Rüyaya puan verin!
13 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi